Palaute
Pohdin yhteystiedot
Liity Pohdin jäseneksi
 13.2.2010 sprintti, tulokset

 

Keskipohjanmaa-cup / Keski-Pohjanmaan Hiihto ry

SPRINTIN mestaruushiihdot 13.2.2010 Pyhäjärvellä

Tulokset

Tytöt 12 v. 700 m

  1. Emma Halla-aho HimU

  2. Tiia Olkkonen HK

  3. Venla Poikkimäki SS

  4. Jenna Hietala LoVe

  5. Susanna Juhola KaJu

  6. Eerika Takala KannU

  7. Roosa Vetoniemi KannU

  8. Sanni Kaattari HK

  9. Mari Seppälä HK

  10. Iina Kovalainen KaJu

  11. Elisa Parkkinen PyPo 2.16,5

  12. Loviisa Kalliokoski PK 2.20,7

Riikka Pihlajamaa YK 2.20,7

  1. Tiia Jokela HalTo 2.23,9

  2. Amanda Suontakanen RP 2.28,3

Pojat 12 v. 700 m

  1. Esa-Pekka Mustola YK

  2. Markus Hakala HimU

  3. Juho Salmela HK

  4. Saku Jokela HalTo

  5. Markus Erkkilä KannU

  6. Joona Mäkelä VetU

  7. Juuso Mattila HimU

  8. Tuure Pesola RP

  9. Aleksi Hedetniemi HK

  10. Juho Lakanen PK

  11. Miika Juusola KaJu 2.09,1

  12. Onni Puutio LoVe 2.09,5

  13. Panu Varis PyPo 2.09,6

  14. Matti Luoma-aho PyPo 2.11,7

  15. Eetu Luoma TU 2.13,1

  16. Miska Poikkimäki SS 2.15,9

  17. Riku Suontakanen RP 2.16,0

  18. Kasperi Remesaho TU 2.17,1

  19. Arttu Heikkilä RP 2.18,4

  20. Aleksi Salmela HK 2.27,5

  21. Kristian Hakala HimU 2.39,3





Tytöt 13 v. 700 m

  1. Milla Välkky AV

  2. Anni Alakoski RP

  3. Marjut Hyyppä HimU

  4. Inka Remesaho TU

  5. Elina Rauma KP-V

  6. Emilia Pulkkinen HK

  7. Pinja Varis PyPo

  8. Ella-Maria Himanka KaJu

  9. Susanna Pihlajamaa YK

Pojat 13 v. 700 m

  1. Riku Hakala TU

  2. Patrik Ahola HK

  3. Roope Haapakangas PyPo

  4. Henrik Rökman PyPo

  5. Konsta Puutio KV

  6. Jani Mäkinen HimU

  7. Joonas Hietala LoVe

  8. Niko Paavola KaJu

Tytöt 14 v. 700 m

  1. Saana Peltola KP-V

  2. Karoliina Ukskoski PK

  3. Roosa-Maaria Leskelä HK

  4. Nuppu Peltoniemi KP-V

  5. Roosa Niemelä KaJu

  6. Janika Remesaho TU

Pojat 14 v. 700 m

  1. Tuomas Nurkkala AV

  2. Lauri Gummerus NU

  3. Anssi Koirikivi HK

  4. Pauli Mäkelä VetU

  5. Antti Rauma KP-V

  6. Juho Siipo KaJu

  7. Jooseppi Kalliokoski PK

  8. Oskari Nivala KaJu

Tytöt 15-16 v. 1000 m

  1. Miia Säilynoja SS

  2. Sara Löytynoja SS

  3. Marjo Kuosmanen PyPo

  4. Johanna Juhola KaJu

  5. Anna-Kaisa Saari YK

  6. Heini Marjala HimU

  7. Johanna Niskakoski RP

  8. Hanna Hangasmaa YK

  9. Anu Mäkinen HimU


Pojat 15-16 v. 1000 m

  1. Jaakko Halonen RP

  2. Sauli Myllylahti HK

  3. Tatu Lehtosaari PyPo

  4. Jarno Lähdemäki NU

  5. Henri Kujala Nu

  6. Joonatan Liedes KV

  7. Lasse Peltoniemi KV

  8. Jussi Sorvisto YK

  9. Aleksi Huntus KP-V

  10. Antti Pohjonen PK

  11. Juho Ruuttula SS 2.41,8

  12. Harri Parkkinen PyPo 2.43,0

  13. Jukka Manninen KaJu 3.01,0

Naiset 18 v. 1000 m

  1. Sara Pauna SS

  2. Sanna-Maria Saari YK

  3. Assi Alakoski RP

Miehet 18 v. 1000 m

  1. Timo Hakala TU

  2. Risto Uusivirta HK

  3. Matti Keskitalo HK

  4. Manu Huntus KP-V

  5. Janne Juusola KaJu

Naiset 20 v. 1000 m

  1. Henna Rautiainen LoVe

Naiset 1000 m

  1. Elina Puusaari HimU

  2. Laura Kivelä HimU

Miehet 1200 m

  1. Petri Laajalahti PyPo

  2. Jouni Komu PyPo

  3. Juho Halonen RP

  4. Sami Kokkonen RP

  5. Jari Kalliokoski VetU

  6. Samuli Tuikkanen Reima

  7. Ville Juusola KaJu

  8. Anssi Laitinen PyPo

  9. Jari Mäkelä VetU

  10. Esa Ryynänen PyPo

  11. Tuure Puutio LoVe 2.57,9





 
 © 2008 Pyhäjärven Pohti ry SLU  |  Sporttisaitti  |  tulosta sivu