Reisjärvi ala-aaste 2010

T U L O K S E T

© Reisjärven Pilke
HA; P1; T1; P2; T2; P3; T3; P4; T4; P5; T5; P6; T6;

Harjaantumiskoulu V

Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero

  1. Sakari Peltoniemi        Leppälahti                    1.37,0
  2. Joona Jauhiainen         Leppälahti                    1.46,3      0.09,3
  3. Anni Tikka               Leppälahti                    3.05,5      1.28,5
Sarjaluettelo

Pojat 1 luokka 1 km V

  1. Konsta Heikkilä          Niemenkartano                 2.52,2
  2. Viljami Purola           Niemenkartano                 2.57,7      0.05,5
  3. Saku Humalalampi         Niemenkartano                 3.00,3      0.08,1
  4. Jeremia Kinnunen         Kalaja                        4.44,0      1.51,8
  5. Saku Hirvinen            Niemenkartano                 5.03,2      2.11,0
  6. Mikael Niemi             Niemenkartano                 5.16,9      2.24,7
  7. Artturi Lakanen          Niemenkartano                 5.17,0      2.24,8
  8. Arttu Leppänen           Niemenkartano                 5.29,8      2.37,6
  9. Kimi Kokko               Niemenkartano                 5.42,8      2.50,6
 10. Lauri Niskanen           Kalaja                        5.44,1      2.51,9
 Poisjäänyt   1
  -   5.            Rasmus Paavola           Niemenkartano
Sarjaluettelo

Tytöt 1 luokka 1 km V

  1. Laura Kinnula            Niemenkartano                 4.26,3
  2. Pauliina Niskakoski      Leppälahti                    4.39,9      0.13,6
  3. Ella Paalavuo            Leppälahti                    4.48,4      0.22,1
  4. Jenni Korva              Leppälahti                    5.00,1      0.33,8
  5. Eveliina Huuskonen       Niemenkartano                 5.42,8      1.16,5
  6. Veera Kaarto             Niemenkartano                 6.10,5      1.44,2
 Poisjäänyt   1
  -  23.            Anniina Luotoniemi       Niemenkartano
Sarjaluettelo

Pojat 2 luokka 1 km V

  1. Aleksi Tikka             Leppälahti                    2.39,5
  2. Juho Suni                Niemenkartano                 2.39,9      0.00,4
  3. Eero Kivioja             Niemenkartano                 2.41,7      0.02,2
  4. Joel Paalavuo            Niemenkartano                 2.44,0      0.04,5
  5. Niko Viljamäki           Niemenkartano                 2.55,4      0.15,9
  6. Elias Kyrölä             Niemenkartano                 3.00,0      0.20,5
  7. Juho Puurula             Leppälahti                    3.01,8      0.22,3
  8. Joonas Rahkola           Niemenkartano                 3.04,0      0.24,5
  9. Lauri Paalavuo           Niemenkartano                 3.13,5      0.34,0
 10. Ville Niskanen           Kalaja                        3.26,0      0.46,5
 11. Riku Kuisma              Niemenkartano                 3.26,3      0.46,8
 12. Eemeli Paavola           Niemenkartano                 4.22,7      1.43,2
 13. Juho Venäläinen          Niemenkartano                 4.42,3      2.02,8
 14. Jukka Saaranen           Niemenkartano                 5.25,5      2.46,0
Sarjaluettelo

Tytöt 2 luokka 1 km V

  1. Niina Suontakanen        Niemenkartano                 3.08,7
  2. Fanni Honkaperä          Niemenkartano                 3.12,3      0.03,6
  3. Matleena Heinonen        Niemenkartano                 3.13,5      0.04,8
  4. Salla Kinnunen           Niemenkartano                 3.19,9      0.11,2
  5. Karoliina Huuskonen      Niemenkartano                 3.49,5      0.40,8
  6. Alisa Salonpää           Niemenkartano                 4.20,6      1.11,9
  7. Kaisla Kauppinen         Kalaja                        4.36,2      1.27,5
 Poisjäänyt   1
  -  43.            Venla Honkaperä          Niemenkartano
Sarjaluettelo

Pojat 3 luokka 2 km V

  1. Tuomas Heinonen          Niemenkartano                 7.41,6
  2. Samuel Kinnunen          Kalaja                        7.43,2      0.01,6
  3. Ville Nyman              Niemenkartano                 7.52,5      0.10,9
  4. Jani Tuikka              Niemenkartano                 8.13,5      0.31,9
  5. Patrik Puusaari          Leppälahti                   10.10,5      2.28,9
  6. Antti Koskela            Niemenkartano                10.41,0      2.59,4
  7. Aleksi Jylkkä            Niemenkartano                11.10,5      3.28,9
  8. Oskari Lakanen           Niemenkartano                11.15,3      3.33,7
  9. Vesa-Pekka Saaranen      Niemenkartano                11.15,5      3.33,9
 10. Julius Paavola           Niemenkartano                11.25,2      3.43,6
 11. Lauri Puurula            Leppälahti                   11.33,8      3.52,2
 12. Leo Paloranta            Kalaja                       13.22,9      5.41,3
 13. Jiri Rajala              Niemenkartano                13.59,3      6.17,7
 Poisjäänyt   1
  -  49.            Joel Kokkoniemi          Niemenkartano
Sarjaluettelo

Tytöt 3 luokka 2 km V

  1. Amanda Suontakanen       Niemenkartano                 6.58,1
  2. Veera Purola             Niemenkartano                 7.45,4      0.47,3
  3. Satu Puurula             Leppälahti                    8.24,9      1.26,8
  4. Niina Kinnunen           Niemenkartano                 8.41,0      1.42,9
  5. Janiika Holappa          Niemenkartano                10.13,1      3.15,0
  6. Nea Leppänen             Niemenkartano                11.14,8      4.16,7
  7. Iida Aho                 Niemenkartano                11.18,0      4.19,9
  8. Rebekka Haukipuro        Leppälahti                   11.18,7      4.20,6
  9. Sari Koukka              Niemenkartano                11.51,6      4.53,5
 10. Mira Peltokangas         Niemenkartano                11.55,7      4.57,6
 11. Ida-Maija Venäläinen     Niemenkartano                11.57,4      4.59,3
 12. Jenni Mattola            Kalaja                       12.15,1      5.17,0
 13. Heli Mattola             Kalaja                       12.39,8      5.41,7
 14. Johanna Nummikorpi       Leppälahti                   13.11,1      6.13,0
 15. Roosa Hirvinen           Niemenkartano                14.01,5      7.03,4
 16. Johanna Kumpumäki        Leppälahti                   15.21,6      8.23,5
 Poisjäänyt   2
  -  75.            Miina Korva              Leppälahti
  -  74.            Niina Kiljala            Niemenkartano
Sarjaluettelo

Pojat 4 luokka 2 km V

  1. Tuure Pesola             Leppälahti                    6.20,2
  2. Riku Kyrölä              Niemenkartano                 7.15,2      0.55,0
  3. Samuli Humalalampi       Leppälahti                    7.20,1      0.59,9
  4. Valtteri Suomala         Leppälahti                    7.51,7      1.31,5
  5. Heikki Paalavuo          Niemenkartano                 8.24,3      2.04,1
  6. Teemu Salonpää           Niemenkartano                 8.33,3      2.13,1
  7. Olli-Pekka Niskanen      Kalaja                        8.58,5      2.38,3
  8. Elias Vinkka             Niemenkartano                 9.06,9      2.46,7
  9. Ville Hummastenniemi     Leppälahti                    9.15,7      2.55,5
 10. Vertti Kemell            Niemenkartano                11.08,2      4.48,0
 11. Jesse Aho                Niemenkartano                11.27,2      5.07,0
 12. Johannes Salonpää        Niemenkartano                11.42,3      5.22,1
 13. Joonas Honkaperä         Niemenkartano                11.54,5      5.34,3
 Poisjäänyt   3
  -  95.            Tuomas Rahkola           Niemenkartano
  -  88.            Arttu Heikkilä           Niemenkartano
  -  87.            Tuomas Hautala           Niemenkartano
 Sarja on kesken, puuttuu   1
Sarjaluettelo

Tytöt 4 luokka 2 km V

  1. Ella Parkkila            Kalaja                        6.42,5
  2. Olivia Kiviniemi         Niemenkartano                 7.51,5      1.09,0
  3. Kaisa-Maria Kinnunen     Leppälahti                    8.30,4      1.47,9
  4. Petra Jokilehto          Niemenkartano                 9.04,9      2.22,4
  5. Venla Paavola            Niemenkartano                 9.05,6      2.23,1
  6. Iina Niemi               Niemenkartano                 9.27,6      2.45,1
  7. Janika Jauhoniemi        Niemenkartano                 9.47,6      3.05,1
  8. Laura Aho                Niemenkartano                 9.57,6      3.15,1
  9. Veera Jokela             Niemenkartano                 9.58,6      3.16,1
 10. Venla Savela             Niemenkartano                10.54,5      4.12,0
 11. Julia Kahilainen         Niemenkartano                11.32,0      4.49,5
 12. Emilia Isotalo           Kalaja                       11.51,9      5.09,4
 13. Linda Kiviranta          Leppälahti                   11.59,1      5.16,6
Sarjaluettelo

Pojat 5 luokka 2 km V

  1. Riku Suontakanen         Niemenkartano                 6.12,3
  2. Erkki Paalavuo           Niemenkartano                 7.04,1      0.51,8
  3. Sami Ronko               Niemenkartano                 7.38,3      1.26,0
  4. Juho Savela              Niemenkartano                 7.54,9      1.42,6
  5. Aleksi Huuskonen         Niemenkartano                 7.57,9      1.45,6
  6. Leevi Salonpää           Niemenkartano                 8.14,4      2.02,1
  7. Niko Suontakanen         Niemenkartano                 8.20,8      2.08,5
  8. Eemeli Vinkka            Niemenkartano                 8.46,7      2.34,4
  9. Matias Viljamäki         Niemenkartano                 9.03,4      2.51,1
 10. Santeri Nevanoja         Niemenkartano                10.22,2      4.09,9
 11. Lauri Kinnunen           Leppälahti                   11.59,2      5.46,9
 12. Petteri Eerikäinen       Niemenkartano                12.36,4      6.24,1
 13. Jukka Korva              Leppälahti                   16.48,4     10.36,1
 14. Joonatan Kinnunen        Kalaja                       17.51,2     11.38,9
 15. Kristian Toivanen        Niemenkartano                20.12,2     13.59,9
Sarjaluettelo

Tytöt 5 luokka 2 km V

  1. Tiia Kinnunen            Niemenkartano                 7.17,5
  2. Monica Kokko             Niemenkartano                 8.06,8      0.49,3
  3. Salla Peltoniemi         Kalaja                        8.11,9      0.54,4
  4. Marianne Isotalo         Kalaja                        8.28,1      1.10,6
  5. Anna-Kaisa Koskela       Niemenkartano                 8.28,8      1.11,3
  6. Anna Honkaperä           Niemenkartano                 8.52,9      1.35,4
  7. Tiia Nyman               Niemenkartano                 9.25,9      2.08,4
  8. Matilda Haapaniemi       Leppälahti                   10.11,8      2.54,3
  9. Henriikka Jokinen        Leppälahti                   11.51,2      4.33,7
 10. Jenna Isotalo            Niemenkartano                12.13,2      4.55,7
 Sarja on kesken, puuttuu   2
Sarjaluettelo

Pojat 6 luokka 2 km V

  1. Eemil Parkkila           Kalaja                        6.28,1
  2. Tomi Mustikkaniemi       Leppälahti                    6.49,9      0.21,8
  3. Miika Kivioja            Niemenkartano                 6.54,2      0.26,1
  4. Veikko Niskanen          Kalaja                        6.54,9      0.26,8
  4. Elias Kiviniemi          Niemenkartano                 6.54,9      0.26,8
  6. Joni Kahilainen          Niemenkartano                 7.23,0      0.54,9
  7. Tomi Jylkkä              Niemenkartano                 7.35,4      1.07,3
  8. Riku Niemi               Niemenkartano                 7.50,2      1.22,1
  9. Sami Nummikorpi          Leppälahti                    8.20,0      1.51,9
 10. Jussi Hilliaho           Niemenkartano                 8.26,2      1.58,1
 11. Akseli Lakanen           Niemenkartano                 9.42,5      3.14,4
 12. Miko Romppainen          Niemenkartano                 9.52,8      3.24,7
Sarjaluettelo

Tytöt 6 luokka 2 km V

  1. Anni Alakoski            Niemenkartano                 5.26,2
  2. Pauliina Heinonen        Niemenkartano                 7.24,4      1.58,2
  3. Pipsa Savolainen         Kalaja                        7.33,1      2.06,9
  4. Kaisa Hilliaho           Niemenkartano                 8.12,3      2.46,1
  5. Kaisa Paukkunen          Leppälahti                    8.43,3      3.17,1
  6. Henriikka Korva          Leppälahti                    8.57,7      3.31,5
  7. Jenna Arkivuo            Kalaja                        9.02,6      3.36,4
  8. Sofia Suomala            Niemenkartano                 9.05,5      3.39,3
Sarjaluettelo