Maaselkäviesti

T U L O K S E T

© Reisjärven Pilke
MSV; MS1; MS2; MS3; MS4; MS5; MS6; MS7; MS8;

Maaselkäviesti 18 km V

Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero

  1. Hk 1                     Haapajärven Kiilat 1         44.13,8
       12 Aleksi Salmela            2.34,9  ( 1.)     2.34,9  ( 1.)
       22 Selina Saarenpää          5.21,7  ( 1.)     2.46,8  ( 1.)
       32 Rasmus Saarenpää         10.11,8  ( 1.)     4.50,0  ( 1.)
       42 Tiia Olkkonen            15.29,7  ( 1.)     5.17,9  ( 1.)
       52 Tero Seppälä             20.02,7  ( 1.)     4.32,9  ( 1.)
       62 Roosa-Maria Leskelä      25.03,2  ( 1.)     5.00,5  ( 2.)
       72 Sauli Myllylahti         33.38,0  ( 1.)     8.34,8  ( 1.)
       82 Jenna Finnilä            44.13,8  ( 1.)    10.35,8  ( 2.)
 
  2. RP 1                     Reisjärven Pilke 1           44.53,1      0.39,3
       11 Aleksi Tikka              2.42,9  ( 3.)     2.42,9  ( 3.)
       21 Amanda Suontakanen        5.37,6  ( 2.)     2.54,7  ( 2.)
       31 Tuure Pesola             11.00,1  ( 3.)     5.22,4  ( 3.)
       41 Ella Parkkila            16.29,0  ( 3.)     5.28,9  ( 2.)
       51 Riku Suontakanen         21.45,7  ( 3.)     5.16,6  ( 3.)
       61 Anni Alakoski            26.35,3  ( 3.)     4.49,5  ( 1.)
       71 Jaakko Halonen           35.11,9  ( 2.)     8.36,6  ( 2.)
       81 Johanna Niskakoski       44.53,1  ( 2.)     9.41,2  ( 1.)
 
  3. HK 2                     Haapajärven Kiilat 2         47.27,7      3.13,9
       14 Mikko Aho                 2.47,1  ( 4.)     2.47,1  ( 4.)
       24 Elisa Finnilä             5.45,2  ( 3.)     2.58,1  ( 3.)
       34 Juho Salmela             10.39,8  ( 2.)     4.54,5  ( 2.)
       44 Mari Seppälä             16.17,8  ( 2.)     5.38,0  ( 3.)
       54 Anssi Koirikivi          20.53,7  ( 2.)     4.35,8  ( 2.)
       64 Aino Raappana            26.32,2  ( 2.)     5.38,5  ( 3.)
       74 Juho Karsikas            36.31,1  ( 3.)     9.58,9  ( 4.)
       84 Emilia Pulkkinen         47.27,7  ( 3.)    10.56,5  ( 3.)
 
  4. RP 2                     Reisjärven Pilke 2           52.52,3      8.38,5
       13 Juho Suni                 2.42,2  ( 2.)     2.42,2  ( 2.)
       23 Niina Suontakanen         6.00,8  ( 4.)     3.18,6  ( 4.)
       33 Arttu Heikkilä           11.39,6  ( 4.)     5.38,7  ( 4.)
       43 Janika Jauhoniemi        19.03,1  ( 4.)     7.23,5  ( 4.)
       53 Eemil Parkkila           24.48,6  ( 4.)     5.45,4  ( 4.)
       63 Veera Purola             31.39,9  ( 4.)     6.51,2  ( 4.)
       73 Teemu Tikka              41.10,1  ( 4.)     9.30,2  ( 3.)
       83 Laura Pesola             52.52,3  ( 4.)    11.42,1  ( 4.)
 
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 1 km V

  1. Aleksi Salmela           Haapajärven Kiilat 1          2.34,9
  2. Juho Suni                Reisjärven Pilke 2            2.42,2      0.07,3
  3. Aleksi Tikka             Reisjärven Pilke 1            2.42,9      0.08,0
  4. Mikko Aho                Haapajärven Kiilat 2          2.47,1      0.12,2
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 1 km V

  1. Selina Saarenpää         Haapajärven Kiilat 1          2.46,8
  2. Amanda Suontakanen       Reisjärven Pilke 1            2.54,7      0.07,9
  3. Elisa Finnilä            Haapajärven Kiilat 2          2.58,1      0.11,3
  4. Niina Suontakanen        Reisjärven Pilke 2            3.18,6      0.31,8
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 2 km V

  1. Rasmus Saarenpää         Haapajärven Kiilat 1          4.50,0
  2. Juho Salmela             Haapajärven Kiilat 2          4.54,5      0.04,5
  3. Tuure Pesola             Reisjärven Pilke 1            5.22,4      0.32,4
  4. Arttu Heikkilä           Reisjärven Pilke 2            5.38,7      0.48,7
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km V

  1. Tiia Olkkonen            Haapajärven Kiilat 1          5.17,9
  2. Ella Parkkila            Reisjärven Pilke 1            5.28,9      0.11,0
  3. Mari Seppälä             Haapajärven Kiilat 2          5.38,0      0.20,1
  4. Janika Jauhoniemi        Reisjärven Pilke 2            7.23,5      2.05,6
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 2 km V

  1. Tero Seppälä             Haapajärven Kiilat 1          4.32,9
  2. Anssi Koirikivi          Haapajärven Kiilat 2          4.35,8      0.02,9
  3. Riku Suontakanen         Reisjärven Pilke 1            5.16,6      0.43,7
  4. Eemil Parkkila           Reisjärven Pilke 2            5.45,4      1.12,5
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km V

  1. Anni Alakoski            Reisjärven Pilke 1            4.49,5
  2. Roosa-Maria Leskelä      Haapajärven Kiilat 1          5.00,5      0.11,0
  3. Aino Raappana            Haapajärven Kiilat 2          5.38,5      0.49,0
  4. Veera Purola             Reisjärven Pilke 2            6.51,2      2.01,7
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 4 km V

  1. Sauli Myllylahti         Haapajärven Kiilat 1          8.34,8
  2. Jaakko Halonen           Reisjärven Pilke 1            8.36,6      0.01,8
  3. Teemu Tikka              Reisjärven Pilke 2            9.30,2      0.55,4
  4. Juho Karsikas            Haapajärven Kiilat 2          9.58,9      1.24,1
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 4 km V

  1. Johanna Niskakoski       Reisjärven Pilke 1            9.41,2
  2. Jenna Finnilä            Haapajärven Kiilat 1         10.35,8      0.54,6
  3. Emilia Pulkkinen         Haapajärven Kiilat 2         10.56,5      1.15,3
  4. Laura Pesola             Reisjärven Pilke 2           11.42,1      2.00,9
Sarjaluettelo