Kans. Reisjärven hiihdot 10.4.2010

L Ä H T Ö L I S T A

Jälki-ilmoittautumiset ja muut muutokset osoitteella erkki.koskela@pp9.inet.fi ( 0405555536 ) pe klo 14.00 mennessä. Maksut alle 16 v. 10 €, muut 15 €.

© Reisjärven Pilke
M8; N8; M10; N10; M12; N12; M14; N14; M16; N16; N18; N20; NYL; N35; N45; M55; M65; M18; M20; MYL; M35; M45;

Miehet 8 vuotta piirikunnallinen 1 km V

   Lähtö    Sarja Nro  Lis.     Nimi                     Seura

11.01.30          3             Valtteri Marjoniemi      Haapajärven Kiilat
11.02.00          4    33351661 Konsta Heikkilä          Reisjärven Pilke
11.02.30          5    33885247 Onni Mäkelä              Vetelin Urheilijat
11.03.00          6    33726021 Topi Jauhiainen          Kinnulan Kimmot
11.03.30          7             Jesper Ojala             Ylivieskan Kuula
11.04.00          8    34047880 Teemu Tuura              Haapajärven Kiilat
11.04.30          9             Viljami Purola           Reisjärven Pilke
11.05.00         10    34483606 Roni Kinnunen            Kinnulan Kimmot
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta piirikunnallinen 1 km V

11.06.30         13             Riina Kuisma             Reisjärven Pilke
11.07.00         14             Laura Kinnula            Reisjärven Pilke
11.07.30         15    33880103 Jennina Salmela          Haapajärven Kiilat
11.08.00         16             Pauliina Niskakoski      Reisjärven Pilke
11.08.30         17    34519172 Pinja Hintikka           Kinnulan Kimmot
11.09.00         18             Viivi Kinnula            Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km V

11.10.30         21    33926465 Werneri Pudas            Alavieskan Viri
11.11.00         22             Aleksi Tikka             Reisjärven Pilke
11.11.30         23    33773647 Kasper Ojala             Ylivieskan Kuula
11.12.00         24             Juho Suni                Reisjärven Pilke
11.12.30         25    34544765 Miska Poikkimäki         Sievin Sisu
11.13.00         26             Juho Puurula             Reisjärven Pilke
11.13.30         27    33017688 Aatu Kanala              Halsuan Toivo
11.14.00         28             Niko Viljamäki           Reisjärven Pilke
11.14.30         29    33014843 Aleksi Salmela           Haapajärven Kiilat
11.15.00         30    33017675 Miika Kanala             Halsuan Toivo
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km V

11.16.30         33    31946874 Amanda Suontakanen       Reisjärven Pilke
11.17.00         34    32418822 Selina Saarenpää         Haapajärven Kiilat
11.17.30         35             Veera Purola             Reisjärven Pilke
11.18.00         36    31859084 Rita Kinnunen            Kinnulan Kimmot
11.18.30         37             Satu Puurula             Reisjärven Pilke
11.19.00         38    31909426 Kiia Jauhiainen          Kinnulan Kimmot
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km V

11.27.00         41    30117109 Juho Salmela             Haapajärven Kiilat
11.27.30         42    30027396 Saku Jokela              Halsuan Toivo
11.28.00         43    32460294 Ville Tuura              Haapajärven Kiilat
11.28.30         44    31240978 Joona Mäkelä             Vetelin Urheilijat
11.29.00         45    32467967 Aleksi Hedetniemi        Haapajärven Kiilat
11.29.30         46    31909439 Juho Jauhiainen          Kinnulan Kimmot
11.30.00         47    31350460 Markus Erkkilä           Kannuksen Ura
11.30.30         48    32311534 Arttu Heikkilä           Reisjärven Pilke
11.31.00         49    32311686 Rasmus Saarenpää         Haapajärven Kiilat
11.31.30         50    31946913 Riku Suontakanen         Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km V

11.33.00         53    32950678 Sanni Kaattari           Haapajärven Kiilat
11.33.30         54    30291711 Senni Rautaoja           Nivalan Urheilijat
11.34.00         55    31992307 Ella Parkkila            Reisjärven Pilke
11.34.30         56    32948020 Tiia Olkkonen            Haapajärven Kiilat
11.35.00         57    32690462 Elina Läspä              Nivalan Urheilijat
11.35.30         58    34544752 Venla Poikkimäki         Sievin Sisu
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 3 km V

11.37.00         61    28817754 Patrik Ahola             Haapajärven Kiilat
11.37.30         62    32071405 Tomi Sipilä              Alavieskan Viri
11.38.00         63    29526659 Pauli Mäkelä             Vetelin Urheilijat
11.38.30         64    31992349 Eemil Parkkila           Reisjärven Pilke
11.39.00         65    30530294 Joonas Hietala           Lohtajan Veikot
11.39.30         66    30793617 Joonas Jauhiainen        Kinnulan Kimmot
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

11.41.00         69    30866298 Emilia Pulkkinen         Haapajärven Kiilat
11.41.30         70    30460814 Iida Jauhiainen          Kinnulan Kimmot
11.42.00         71    27470464 Roosa-Maaria Leskelä     Haapajärven Kiilat
11.42.30         72    28904049 Janina Hakkarainen       Kinnulan Kimmot
11.43.00         73    26232535 Tiina Kivikko            Lahden Hiihtoseura
11.43.30         74    31011893 Micaela West             IK Falken
11.44.00         75    29436765 Milla Välkky             Alavieskan Viri
11.44.30         76    27419726 Anni Alakoski            Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 5 km V

11.46.00         79    26135580 Jaakko Halonen           Reisjärven Pilke
11.46.30         80    30413829 Sauli Myllylahti         Haapajärven Kiilat
11.47.00         81             Joonas Holappa           Reisjärven Pilke
11.47.30         82    28571605 Henri Kujala             Nivalan Urheilijat
11.48.00         83    29487219 Teemu Tikka              Reisjärven Pilke
11.48.30         84    24133856 Tatu Lehtosaari          Pyhäjärven Pohti
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km V

11.50.00         87    29047714 Sara Löytynoja           Sievin Sisu
11.50.30         88    29067011 Johanna Niskakoski       Reisjärven Pilke
11.51.00         89    28950352 Hanna Hangasmaa          Ylivieskan Kuula
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km V

11.52.30         92    30217041 Janica Niskala           Toholammin Urheilijat
11.53.00         93    26472311 Karolina Korhonen        Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 5 km V

11.54.30         96    26427586 Noora Kivikko            Lahden Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 5 km V

11.56.00         99    26607461 Maria Mikkonen           Kempeleen Pyrintö
11.56.30        100    27529357 Elina Puusaari           Himangan Urheilijat
11.57.00        101    26288330 Marja Kääriä             Ylikiimingin Nuijamiehe
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 5 km V

11.58.30        104    27439340 Anne Hyytiäinen          Saarijärven Pullistus
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 5 km V

12.00.00        107    27463387 Kaija Korhonen           Sotkamon Jymy
12.00.30        108    27247053 Mirva Pynnönen           Konneveden Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km V

12.02.00        111    27536612 Veijo Peltola            Joutsan Pommi
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 5 km V

12.03.30        114    28904078 Esko Linna               Nivalan Urheilijat
12.04.00        115    27462508 Raimo Kaukonen           Joutsan Pommi
12.04.30        116    27559084 Kai Saksi                Naantalin Löyly
12.05.00        117    27127555 Jussi Viitasaari         Himangan Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km V

12.06.30        120    26147879 Timo Hakala              Toholammin Urheilijat
12.07.00        121    21708941 Teemu Häkkilä            Nivalan Urheilijat
12.07.30        122    27555745 Tuomas Saviluoto         Toholammin Urheilijat
12.08.00        123    24191843 Matti Keskitalo          Haapajärven Kiilat
12.08.30        124    30863644 Janne Uusitalo           Pihtiputaan Tuisku
12.09.00        125    21422162 Rami Etelämäki           Toholammin Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km V

12.10.00        127    27018059 Juho Nikula              Kalajoen Junkkarit
12.10.30        128    26389446 Miikka Kinnunen          Kinnulan Kimmot
12.11.00        129    26453123 Sami Kokkonen            Reisjärven Pilke
12.11.30        130    26265418 Jouni Komu               Pyhäjärven Pohti
12.12.00        131    21691388 Taneli Hylkilä           Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

Miehet 10 km V

12.13.00        133    27525856 Jukka-Pekka Ojala        Kalajoen Junkkarit
12.13.30        134    27455078 Olli Jarva               Imatran Urheilijat
12.14.00        135    27473623 Jari Kalliokoski         Vetelin Urheilijat
12.14.30        136    27442654 Janne Huhtala            Ykspihlajan Reima
12.15.00        137    26167956 Alexander Haga           IF Brahe
12.15.30        138    32741065 Raul Korolainen          Iisalmen Visa
12.16.00        139    21507825 Juho Halonen             Reisjärven Pilke
12.16.30        140    30909236 Teppo Laitala            Seinäjoen Hiihtoseura
12.17.00        141    30814305 Anssi Laitinen           Pyhäjärven Pohti
12.17.30        142    27519697 Markus Nilsson           IF Minken
12.18.00        143    25568051 Johnny Sjölind           IK Kronan
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km V

12.19.30        146    27530016 Jarkko Päkkilä           Pyhäjärven Pohti
12.20.00        147    32062168 Tom West                 IK Falken
12.20.30        148    29048755 Petri Erkkilä            Kannuksen Ura
12.21.00        149    27436686 Tommy Haglund            IK Falken
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 10 km V

12.22.30        152    27521737 Rainer Nikula            Ylivieskan Kuula
12.23.00        153    27468023 Kari Kinnunen            Kinnulan Kimmot
12.23.30        154    27481961 Heikki Kivikko           Lahden Hiihtoseura
12.24.00        155    27438707 Pasi Heinonen            Keuruun Kisailijat
12.24.30        156    27519121 Risto Nikula             Ylivieskan Kuula
12.25.00        157    27505119 Jari Mäkelä              Vetelin Urheilijat
Sarjaluettelo