Oulaisten Huima ry - 100 v

 
------------------------------
AJANKOHTAISTA

XVII KOULULAISTEN MAAKUNTAVIESTI 2010/Tulokset(1-15)

 

XVII Koululaisten Maakuntaviesti Oulaisten Honkamajalla 18.3.2010

A-SARJA          (4,0+2,0+2,0+2,0+2,0+3,0+3,0+3,0 km)
   1             Uusikaarlepyy/Nykarleby 1               1.01.28,8
      1. osuus   Filip Kronqvist                11.23,9       11.23,9      6
      2. osuus   Cecilia Back                    6.29,0       17.52,9      4
      3. osuus   Robin Kronqvist                 6.03,8       23.56,7      4
      4. osuus   Elin Forsgård                   5.41,2       29.37,9      3
      5. osuus   Kasper Lönnbäck                 5.11,0       34.48,9      2
      6. osuus   Julia Häger                     9.19,2       44.08,1      2
      7. osuus   Tobias Wik                      8.25,3       52.33,4      1
      8. osuus   Andrea Julin                    8.55,4     1.01.28,8      1
 
   2             Kruunupyy/Kronoby 1                     1.02.52,5
      1. osuus   Oscar Högnabba                 11.20,5       11.20,5      2
      2. osuus   Antonia Svenlin                 6.33,1       17.53,6      5
      3. osuus   Axel Aurén                      5.58,8       23.52,4      2
      4. osuus   Fanny Storvall                  5.20,7       29.13,1      1
      5. osuus   Johan Grundvall                 5.19,7       34.32,8      1
      6. osuus   Erika Granqvist                 9.33,1       44.05,9      1
      7. osuus   Wiljam Fors                     9.06,0       53.11,9      2
      8. osuus   Jennie Lindvall                 9.40,6     1.02.52,5      2
 
   3             Alavieska                               1.04.56,7
      1. osuus   Juha-Pekka Jokela              12.00,0       12.00,0     13
      2. osuus   Emilia Kääntä                   7.15,7       19.15,7     18
      3. osuus   Werneri Pudas                   6.24,2       25.39,9     15
      4. osuus   Milla Välkky                    5.32,8       31.12,7     10
      5. osuus   Tomi Sipilä                     5.22,9       36.35,6      9
      6. osuus   Saija Jokela                   10.16,8       46.52,4      9
      7. osuus   Tuomas Nurkkala                 8.18,3       55.10,7      5
      8. osuus   Mari Jääskelä                   9.46,0     1.04.56,7      3
 
   4             Oulainen 1                              1.05.19,8
      1. osuus   Marko Kemppainen               11.43,2       11.43,2      8
      2. osuus   Roosa Hussa                     6.23,9       18.07,1      7
      3. osuus   Eemil Pihlajaharju              6.22,6       24.29,7      7
      4. osuus   Riikka Lehtonen                 5.57,4       30.27,1      7
      5. osuus   Lauri Ketonen                   5.36,7       36.03,8      5
      6. osuus   Katariina Kätkä                 9.55,5       45.59,3      4
      7. osuus   Jonne Pihlajaharju              8.55,7       54.55,0      4
      8. osuus   Anni Huuha                     10.24,8     1.05.19,8      4
 
   5             Kokkola/Karleby 1                       1.05.49,5
      1. osuus   Joonatan Liedes                11.18,2       11.18,2      1
      2. osuus   Olivia Myllylä                  6.41,5       17.59,7      6
      3. osuus   Aleksander Holm                 6.23,1       24.22,8      5
      4. osuus   Henna Haarala                   6.03,5       30.26,3      6
      5. osuus   Konsta Puutio                   5.39,0       36.05,3      6
      6. osuus   Roosa Hämäläinen               10.38,9       46.44,2      8
      7. osuus   Juuso Haarala                   8.27,1       55.11,3      6
      8. osuus   Ruska Saarela                  10.38,2     1.05.49,5      5
 
   6             Uusikaarlepyy/Nykarleby 2               1.06.07,7
      1. osuus   Niklas Portin                  12.05,5       12.05,5     15
      2. osuus   Amanda Strandvall               6.26,6       18.32,1     10
      3. osuus   Joakim Storskrubb               6.29,2       25.01,3     10
      4. osuus   Sara Dahlström                  6.30,0       31.31,3     13
      5. osuus   Lucas Westin                    5.34,9       37.06,2     13
      6. osuus   Ellinor Sundqvist              10.21,2       47.27,4     12
      7. osuus   Otto Lönnbäck                   9.08,7       56.36,1     10
      8. osuus   Daniela Julin                   9.31,6     1.06.07,7      6
 
   7             Sievi                                   1.06.09,3
      1. osuus   Pasi Karjula                   12.25,8       12.25,8     17
      2. osuus   Janette Päivärinta              6.33,0       18.58,8     16
      3. osuus   Miska Poikkimäki                6.12,6       25.11,4     11
      4. osuus   Venla Poikkimäki                6.09,6       31.21,0     11
      5. osuus   Adalmiina Juuri-Oja             6.17,6       37.38,6     16
      6. osuus   Sara Löytynoja                  9.24,8       47.03,4     10
      7. osuus   Juho Ruuttula                   9.43,9       56.47,3     11
      8. osuus   Miia Säilynoja                  9.22,0     1.06.09,3      7
 
   8             Haapavesi                               1.06.13,1
      1. osuus   Janne Martikainen              11.24,3       11.24,3      7
      2. osuus   Vilma Rytky                     7.03,8       18.28,1      9
      3. osuus   Markus Vinkki                   6.46,4       25.14,5     12
      4. osuus   Ellen Kärkölä                   6.34,6       31.49,1     18
      5. osuus   Pietari Soronen                 5.44,5       37.33,6     15
      6. osuus   Veera Partanen                 10.07,8       47.41,4     14
      7. osuus   Jussi Rytky                     8.52,4       56.33,8      8
      8. osuus   Roosa Juuska                    9.39,3     1.06.13,1      8
 
   9             Haapajärvi 1                            1.06.14,9
      1. osuus   Sauli Myllylahti               11.23,3       11.23,3      5
      2. osuus   Tiia Olkkonen                   6.11,5       17.34,8      1
      3. osuus   Aleksi Hedetniemi               6.07,4       23.42,2      1
      4. osuus   Sanni Kaattari                  6.16,8       29.59,0      4
      5. osuus   Rasmus Saarenpää                5.27,5       35.26,5      3
      6. osuus   Roosa-Maaria Leskelä           10.51,5       46.18,0      5
      7. osuus   Tero Seppälä                    8.53,9       55.11,9      7
      8. osuus   Jenna Finnilä                  11.03,0     1.06.14,9      9
 
  10             Kalajoki 1                              1.06.16,6
      1. osuus   Eemeli Erkkilä                 12.27,8       12.27,8     18
      2. osuus   Susanna Juhola                  6.29,5       18.57,3     14
      3. osuus   Eelis Valikainen                6.18,2       25.15,5     13
      4. osuus   Iina Kovalainen                 6.20,1       31.35,6     17
      5. osuus   Tuomas Rahja                    5.32,0       37.07,6     14
      6. osuus   Roosa Niemelä                  10.32,3       47.39,9     13
      7. osuus   Aku Ojala                       8.55,5       56.35,4      9
      8. osuus   Johanna Juhola                  9.41,2     1.06.16,6     10
 
  11             Pyhäjärvi                               1.06.50,3
      1. osuus   Tatu Lehtosaari                11.43,7       11.43,7      9
      2. osuus   Anniina Kumpumäki               7.02,5       18.46,2     12
      3. osuus   Panu Varis                      6.12,1       24.58,3      9
      4. osuus   Pinja Varis                     6.13,1       31.11,4      9
      5. osuus   Henrik Rökman                   5.19,8       36.31,2      8
      6. osuus   Satu Kaikkonen                 11.32,9       48.04,1     16
      7. osuus   Eero Luoma-aho                  8.54,3       56.58,4     12
      8. osuus   Marjo Kuosmanen                 9.51,9     1.06.50,3     11
 
  12             Reisjärvi                               1.07.07,0
      1. osuus   Jaakko Halonen                 11.22,8       11.22,8      4
      2. osuus   Ella Parkkila                   6.20,3       17.43,1      2
      3. osuus   Tuure Pesola                    6.13,3       23.56,4      3
      4. osuus   Anni Alakoski                   5.24,4       29.20,8      2
      5. osuus   Riku Suontakanen                6.06,7       35.27,5      4
      6. osuus   Johanna Niskakoski              9.41,2       45.08,7      3
      7. osuus   Santeri Pesola                  9.15,7       54.24,4      3
      8. osuus   Laura Pesola                   12.42,6     1.07.07,0     12
 
  13             Kaustinen                               1.07.36,3
      1. osuus   Huntus Aleksi                  11.59,4       11.59,4     12
      2. osuus   Peltola Sofia                   6.56,4       18.55,8     13
      3. osuus   Järvelä Jose                    6.45,6       25.41,4     18
      4. osuus   Rauma Elina                     5.50,5       31.31,9     14
      5. osuus   Mattila Markus                  6.22,5       37.54,4     17
      6. osuus   Peltoniemi Nuppu               10.02,9       47.57,3     15
      7. osuus   Rauma Antti                     9.23,8       57.21,1     13
      8. osuus   Peltola Saana                  10.15,2     1.07.36,3     13
 
  14             Raahe                                   1.08.01,3
      1. osuus   Lauri Peltoniemi               12.39,6       12.39,6     20
      2. osuus   Karoliina Bogdanoff             6.40,9       19.20,5     21
      3. osuus   Elias Erkkilä                   6.30,5       25.51,0     22
      4. osuus   Janika Jussinniemi              6.32,8       32.23,8     25
      5. osuus   Lauri Mannila                   5.32,1       37.55,9     18
      6. osuus   Noora Räisänen                  9.25,8       47.21,7     11
      7. osuus   Juho Kankaanpää                10.52,9       58.14,6     14
      8. osuus   Mira Räisänen                   9.46,7     1.08.01,3     14
 
  15             Kruunupyy/Kronoby 2                     1.08.43,0
      1. osuus   Jakob Hellström                12.47,9       12.47,9     23
      2. osuus   Jennifer Storrank               6.44,3       19.32,2     23
      3. osuus   Christoffer Dalhem              6.21,3       25.53,5     24
      4. osuus   Emelie Svenlin                  5.28,2       31.21,7     12
      5. osuus   Linus Hansén                    5.37,4       36.59,1     12
      6. osuus   Heidi Widjeskog                 9.37,6       46.36,7      7
      7. osuus   Arne Sågfors                   11.42,4       58.19,1     15
      8. osuus   Fanny Björklund                10.23,9     1.08.43,0     15
 
© Oulaisten Huima Ry