Reisjärven hiihdot 4.12.2010

T U L O K S E T

© Reisjärven Pilke
M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; NYL; N35; N45; M55; M65; M18; M20; MYL; M35; M45;

Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Ed. kisa

  1. Juho Koivisto            Evijärven Urh    5.57,9
  2. Aapo Taipale             Vetelin Urhei    6.09,8       0.11,9
  3. Aatu Kanala              Halsuan Toivo    6.32,3       0.34,4
  4. Jaakko Mattila           Himangan Urhe    6.47,4       0.49,5
  5. Saku Siren               Tyrnävän Ahma    6.51,2       0.53,3
  6. Valtteri Marjoniemi      Haapajärven K    6.53,3       0.55,4
  7. Erno Ruuskanen           Siilinjärven     6.55,1       0.57,2
  8. Onni Mäkelä              Toholammin Ur    7.09,0       1.11,1
  9. Onni Mäntylä             Kinnulan Kimm    7.19,4       1.21,5
 10. Konsta Männistö          Oulaisten Hui    7.33,0       1.35,1
 11. Jussi Raappana           Haapajärven K    7.38,6       1.40,7
 12. Teemu Tuura              Haapajärven K    8.53,4       2.55,5
 Poisjäänyt   1
  -  10.  34551130  Eetu Koskela             Halsuan Toivo
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km V

  1. Saara Porthan            Siilinjärven     5.58,6
  2. Susanne Merenlahti       Tyrnävän Ahma    7.06,9       1.08,3
  3. Veera Huntus             Kaustisen Poh    8.15,4       2.16,8
  4. Jennina Salmela          Haapajärven K    8.16,0       2.17,4
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 2 km V

  1. Tuure Pesola             Reisjärven Pi    5.27,8
  2. Esa-Pekka Mustola        Ylivieskan Ku    5.31,0       0.03,2
  3. Arsi Ruuskanen           Siilinjärven     5.33,7       0.05,9
  4. Juuso Mattila            Himangan Urhe    5.36,1       0.08,3
  4. Aleksi Hedetniemi        Haapajärven K    5.36,1       0.08,3
  6. Miska Poikkimäki         Sievin Sisu      5.46,3       0.18,5
  7. Werneri Pudas            Alavieskan Vi    5.49,5       0.21,7
  8. Miika Kanala             Halsuan Toivo    5.57,1       0.29,3
  9. Ville Tuura              Haapajärven K    5.57,3       0.29,5
 10. Eelis Valikainen         Kalajoen Junk    5.58,2       0.30,4
 11. Aleksi Salmela           Haapajärven K    6.16,0       0.48,2
 12. Arttu Heikkilä           Reisjärven Pi    6.32,6       1.04,8
 13. Kristian Hakala          Himangan Urhe    6.40,8       1.13,0
 14. Ville Siren              Tyrnävän Ahma    7.02,3       1.34,5
 15. Jani Autio               Kannonkosken     7.09,9       1.42,1
 Poisjäänyt   1
  -  32.  31362034  Akseli Mäntylä           Kinnulan Kimmot
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 2 km V

  1. Tiia Olkkonen            Haapajärven K    5.39,2
  2. Ella Parkkila            Reisjärven Pi    5.52,8       0.13,6
  3. Anni Huovinen            Kestilän Kisa    6.10,4       0.31,2
  4. Amanda Suontakanen       Reisjärven Pi    6.23,1       0.43,9
  5. Rita Kinnunen            Kinnulan Kimm    6.32,7       0.53,5
  6. Venla Höykinpuro         Muurasjärven     6.41,9       1.02,7
  7. Tiia Jokela              Halsuan Toivo    6.45,2       1.06,0
  8. Alisa Korhonen           Ristijärven P    6.51,1       1.11,9
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 2 km V

  1. Anni Alakoski            Reisjärven Pi    5.01,4
  2. Milla Välkky             Alavieskan Vi    5.18,2       0.16,8
  3. Elina Rauma              Kaustisen Poh    5.40,6       0.39,2
  4. Julia Koivisto           Evijärven Urh    5.42,6       0.41,2
  5. Venla Poikkimäki         Sievin Sisu      5.47,1       0.45,7
  6. Ella-Maria Himanka       Kalajoen Junk    5.52,2       0.50,8
  7. Elisa Parkkinen          Pyhäjärven Po    6.00,9       0.59,5
  8. Susanna Pihlajamaa       Ylivieskan Ku    6.02,9       1.01,5
  9. Emilia Pulkkinen         Haapajärven K    6.03,3       1.01,9
 10. Laura Männistö           Oulaisten Hui    6.09,5       1.08,1
 11. Riikka Pihlajamaa        Ylivieskan Ku    6.15,4       1.14,0
 12. Aino Raappana            Haapajärven K    6.24,4       1.23,0
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 4 km V

  1. Roope Haapakangas        Pyhäjärven Po   10.07,4
  2. Rasmus Saarenpää         Haapajärven K   10.10,6       0.03,2
  3. Tomi Sipilä              Alavieskan Vi   10.15,9       0.08,5
  4. Janne Autio              Kannonkosken    10.22,7       0.15,3
  5. Henrik Rökman            Pyhäjärven Po   10.24,3       0.16,9
  6. Ilkka Sysimäki           Huhtasuon Hii   10.48,3       0.40,9
  7. Juho Salmela             Haapajärven K   10.53,1       0.45,7
  8. Saku Jokela              Halsuan Toivo   11.08,2       1.00,8
  9. Markus Hakala            Himangan Urhe   11.16,5       1.09,1
 10. Riku Suontakanen         Reisjärven Pi   11.23,5       1.16,1
 11. Matti Luoma-Aho          Pyhäjärven Po   11.38,5       1.31,1
 12. Joonas Hietala           Lohtajan Veik   12.04,6       1.57,2
 13. Eemil Parkkila           Reisjärven Pi   12.15,8       2.08,4
 14. Elias Valikainen         Kalajoen Junk   13.23,0       3.15,6
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 4 km V

  1. Henri Kujala             Nivalan Urhei    8.52,7
  2. Lauri Gummerus           Nivalan Urhei    9.08,6       0.15,9
  3. Tuomas Nurkkala          Alavieskan Vi    9.14,5       0.21,8
  4. Eero Luoma-Aho           Pyhäjärven Po    9.24,7       0.32,0
  5. Jussi Sorvisto           Ylivieskan Ku    9.31,3       0.38,6
  6. Aleksi Huntus            Kaustisen Poh    9.35,2       0.42,5
  7. Aku Ojala                Kalajoen Junk    9.39,9       0.47,2
  8. Anssi Koirikivi          Haapajärven K    9.51,7       0.59,0
  9. Harri Parkkinen          Pyhäjärven Po    9.52,6       0.59,9
 10. Antti Rauma              Kaustisen Poh   10.08,3       1.15,6
 11. Pauli Mäkelä             Toholammin Ur   10.12,2       1.19,5
 Poisjäänyt   1
  - 103.  30895434  Juho Siipo               Kalajoen Junkkarit
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 4 km V

  1. Johanna Niskakoski       Reisjärven Pi   10.17,7
  2. Anna-Kaisa Saari         Ylivieskan Ku   10.22,7       0.05,0
  3. Sara Löytynoja           Sievin Sisu     10.51,8       0.34,1
  4. Roosa-Maaria Leskelä     Haapajärven K   11.34,9       1.17,2
  5. Janina Hakkarainen       Kinnulan Kimm   12.36,9       2.19,2
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 4 km V

  1. Janica Niskala           Toholammin Ur    9.51,4
  2. Marjo Kuosmanen          Pyhäjärven Po    9.57,4       0.06,0
  3. Anna Mild                Gamlakarleby    10.03,3       0.11,9
  4. Sara Pauna               Sievin Sisu     10.05,0       0.13,6
  5. Elli-Noora Koskela       Kurikan Ryhti   10.07,9       0.16,5
  6. Miia Säilynoja           Sievin Sisu     10.23,3       0.31,9
  7. Hanna Hangasmaa          Ylivieskan Ku   10.29,0       0.37,6
  8. Assi Alakoski            Reisjärven Pi   10.41,6       0.50,2
 Poisjäänyt   2
  - 125.  29605389  Kirsi Pokela             Alavieskan Viri
  - 118.  33359618  Jenni Leppänen           Toholammin Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 4 km V

  1. Emma Sjölund             IF Brahe         9.42,1
  2. Emilia Lassi             Gamlakarleby     9.45,0       0.02,9
  3. Janita Luttunen          Sieppijärven     9.46,1       0.04,0
  4. Linn Nybäck              IF Minken        9.55,8       0.13,7
  5. Susanna Parkkinen        Pyhäjärven Po   10.05,3       0.23,2
  6. Emma Storvall            Ik Kronan       10.14,1       0.32,0
  7. Mari Laitala             Kalajoen Junk   10.29,8       0.47,7
  8. Venla Nikula             Kalajoen Junk   10.36,6       0.54,5
  9. Henna Rautiainen         Lohtajan Veik   11.41,8       1.59,7
Sarjaluettelo

Naiset 4 km V

  1. Marjo Liikanen           Oulun Hiihtos    9.37,7
  2. Elisa Pelttari           Pellon Ponsi     9.39,8       0.02,1
  3. Anni Ala-Mettälä         Tampereen Pyr   10.01,9       0.24,2
  4. Henna Saarelainen        Iisalmen Visa   10.04,1       0.26,4
  5. Marja Kääriä             Ylikiimingin    10.06,3       0.28,6
  6. Jonna Säisä              Vieremän Koit   10.07,0       0.29,3
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 4 km V

  1. Terhi Mäki               Iisalmen Visa    9.59,9
  2. Hanna Korhonen           Ristijärven P   11.41,8       1.41,9
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 4 km V

  1. Kaija Korhonen           Sotkamon Jymy   10.08,6
  2. Sirpa Pääkkönen          Sotkamon Jymy   10.30,3       0.21,7
  3. Orvokki Mäyrä            Iisalmen Visa   11.59,8       1.51,2
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 4 km V

  1. Teijo Haapaniemi         Reisjärven Pi    9.28,3
  2. Mikko Kinnunen           Kaustisen Poh    9.30,1       0.01,8
  3. Veijo Peltola            Joutsan Pommi    9.43,8       0.15,5
  4. Martti Tenhunen          Kiuruveden Jä   10.03,0       0.34,7
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 4 km V

  1. Erkki Tiikkaja           Kestilän Kisa   10.11,0
  2. Martti Järvelä           Kokkolan Veik   10.46,5       0.35,5
  3. Aulis Pieksämäki         Pihtiputaan T   11.16,8       1.05,8
  4. Timo Kalliokoski         Sievin Sisu     11.59,5       1.48,5
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 6 km V

  1. Hugo Karlström           SK Åsen         13.02,3
  2. Christoffer Lindvall     IF Minken       13.13,4       0.11,1
  3. Juuso Mäkelä             Alajärven Ank   13.31,7       0.29,4
  4. Matti Keskitalo          Haapajärven K   13.33,1       0.30,8
  5. Mika Ahistus             Saloisten Rei   13.38,2       0.35,9
  6. Manu Huntus              Kaustisen Poh   13.44,5       0.42,2
  7. Joonatan Liedes          Kokkolan Veik   13.49,4       0.47,1
  8. Jani Keto                Evijärven Urh   13.49,6       0.47,3
  9. Joonas Aarnio            Himangan Urhe   13.52,4       0.50,1
 10. Jaakko Halonen           Reisjärven Pi   13.52,9       0.50,6
 11. Janne Uusitalo           Pihtiputaan T   14.04,3       1.02,0
 12. Janne Juusola            Kalajoen Junk   14.18,2       1.15,9
 13. Roope Säteri             Viitasaaren V   14.28,7       1.26,4
 14. Aleksi Marjoniemi        Haapajärven K   14.32,3       1.30,0
 15. Peetu Mattola            Haapaveden Ur   14.35,8       1.33,5
 16. Ville Kolehmainen        Simon Kiri      14.49,6       1.47,3
 17. Joona Vuoti              Kokkolan Veik   15.49,6       2.47,3
 18. Tatu Lehtosaari          Pyhäjärven Po   16.37,4       3.35,1
 Poisjäänyt   1
  - 173.  27584363  Santeri Uusitalo         Pellon Ponsi
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km V

  1. Robin Eriksson           IF Minken       21.33,5
  2. Risto Uusivirta          Haapajärven K   21.35,4       0.01,9
  3. Miikka Kinnunen          Kinnulan Kimm   21.49,7       0.16,2
  4. Joona Männistö           Oulaisten Hui   22.53,4       1.19,9
  5. Ari Pahkala              Himangan Urhe   22.54,9       1.21,4
  6. Timo Hakala              Toholammin Ur   23.40,6       2.07,1
  7. Markus Niemelä           Raution Kisai   24.43,7       3.10,2
 Poisjäänyt   3
  - 196.  21422162  Rami Etelämäki           Toholammin Urheilijat
  - 192.  23481871  Samuli Tuikkanen         Ykspihlajan Reima
  - 188.  34418930  Robert Slotins           Ounasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 10 km V

  1. Tero Similä              Ylivieskan Ku   20.05,9
  2. Kuisma Taipale           Vetelin Urhei   20.31,7       0.25,8
  3. Jouni Komu               Pyhäjärven Po   20.50,6       0.44,7
  4. Staffan Julin            IF Minken       21.09,3       1.03,4
  5. Toni Ketelä              Vaasan Hiihtä   21.12,9       1.07,0
  6. Juho Nikula              Kalajoen Junk   21.29,4       1.23,5
  7. Eerik Puranen            Kivijärven Ki   21.33,9       1.28,0
  8. Juho Halonen             Reisjärven Pi   21.47,4       1.41,5
  9. Johnny Sjölind           IK Kronan       22.03,1       1.57,2
 10. Jonas Skog               IK Kronan       22.10,7       2.04,8
 11. Tobias Nybäck            IF Minken       22.14,2       2.08,3
 12. Sören Östman             IK Falken       22.16,1       2.10,2
 13. Mikkel Knif              IK Kronan       22.18,5       2.12,6
 14. Juho Sihvola             Tampereen Pyr   22.18,7       2.12,8
 15. Sami Kokkonen            Reisjärven Pi   22.28,7       2.22,8
 16. Teemu Salminen           Aavasaksan Ur   22.36,7       2.30,8
 17. Johan Ahlvik             IK Falken       22.44,5       2.38,6
 18. Mikko Tuomaala           Oulaisten Hui   22.51,8       2.45,9
 19. Viljam Knif              IK Kronan       23.04,3       2.58,4
 20. Ari Lepistö              Reisjärven Pi   24.31,3       4.25,4
 21. Patrik Skog              IK Kronan       24.36,5       4.30,6
 Poisjäänyt   3
  - 220.  27471308  Teemu Kattilakoski       Alavieskan Viri
  - 208.  27236132  Antti Raatikainen        Maaningan Mahti
  - 205.  24636926  Tero Kähtävä             Kalajoen Junkkarit
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km V

  1. Tommy Haglund            IK Falken       22.40,7
  2. Anssi Laitinen           Pyhäjärven Po   23.10,0       0.29,3
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 10 km V

  1. Kari Kinnunen            Kinnulan Kimm   23.21,8
  2. Jari Mäkelä              Toholammin Ur   23.36,1       0.14,3
Sarjaluettelo