Etusivu     Hiihto     Jalkapallo     Lentopallo     Naisliikunta     Paini     Uinti     Yleisurheilu  
LOGO
  Etusivu     Hiihtokoulu     Urheilijat     Kilpailut     KyläCup     Hiihtopaikat     Linkit     Yhteystiedot     Palaute     Someron maja  

K-P Cupin ja K-P:n mestaruushiihtojen 16.1.2011 tulokset

KP-cup ja PM pitkät matkat

T U L O K S E T

© Haapajärven Kiilat
M10; N10; M12; N12; M13; N13; N14; M14; N15; N16; M15; M16; N18; M65; M60; M70; MYL; M35; M40; M18; M45; M50; M55; NYL;

Miehet 10 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Ed. kisa

  1. Aapo Taipale             Vetelin Urhei   13.21,2
  2. Jaakko Mattila           Himangan Urhe   13.50,7       0.29,5
  3. Aatu Kanala              Halsuan Toivo   13.54,2       0.33,0
  4. Mitri Lerssi             Kaustisen Poh   14.48,4       1.27,2
  5. Onni Mäkelä              Toholammin Ur   14.57,8       1.36,6
  6. Jussi Raappana           Haapajärven K   15.14,4       1.53,2
  7. Petteri Nevasaari        Himangan Urhe   15.31,9       2.10,7
  8. Valtteri Marjoniemi      Haapajärven K   15.45,1       2.23,9
  9. Teemu Tuura              Haapajärven K   15.57,1       2.35,9
 10. Juho Suni                Reisjärven Pi   16.06,9       2.45,7
 11. Santeri Mäkelä           Himangan Urhe   16.11,6       2.50,4
 Poisjäänyt   4
  -  11.  33887012 begin_of_the_skype_highlighting              33887012      end_of_the_skype_highlighting  Tuukka Marjala           Himangan Urheilijat
  -   8.  31034867 begin_of_the_skype_highlighting              31034867      end_of_the_skype_highlighting  Eetu Lakanen             Perhon Kiri
  -   7.  33773647 begin_of_the_skype_highlighting              33773647      end_of_the_skype_highlighting  Kasper Ojala             Ylivieskan Kuula
  -   1.            Wiljami Myllylä          Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 3 km P

  1. Saga Viitasaari          Himangan Urhe   14.34,3
  2. Hanna Alahäivälä         Haapajärven K   15.10,9       0.36,6
  3. Eerika Konu              Vetelin Urhei   15.52,3       1.18,0
  4. Inga Viitasaari          Himangan Urhe   16.37,7       2.03,4
  5. Jennina Salmela          Haapajärven K   16.44,1       2.09,8
  6. Riina Leskelä            Haapajärven K   17.47,0       3.12,7
 Poisjäänyt   2
  -  18.  33889942 begin_of_the_skype_highlighting              33889942      end_of_the_skype_highlighting  Anni Mäkinen             Himangan Urheilijat
  -  17.  33680277 begin_of_the_skype_highlighting              33680277      end_of_the_skype_highlighting  Sanna Isokääntä          Kalajoen Junkkarit
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 5 km P

  1. Juuso Mattila            Himangan Urhe   19.03,7
  2. Ravinder Kohtaniemi      Ykspihlajan R   19.51,2       0.47,5
  3. Miska Poikkimäki         Sievin Sisu     20.02,6       0.58,9
  4. Tuure Pesola             Reisjärven Pi   20.10,2       1.06,5
  5. Aleksi Hedetniemi        Haapajärven K   20.26,7       1.23,0
  6. Miika Kanala             Halsuan Toivo   20.36,1       1.32,4
  7. Eelis Valikainen         Kalajoen Junk   20.53,1       1.49,4
  8. Akseli Jussinmäki        Halsuan Toivo   21.35,8       2.32,1
  9. Ville Tuura              Haapajärven K   22.15,8       3.12,1
 10. Mirko Nevasaari          Himangan Urhe   23.53,4       4.49,7
 11. Kristian Hakala          Himangan Urhe   24.06,8       5.03,1
 12. Aleksi Salmela           Haapajärven K   24.21,8       5.18,1
 13. Kasperi Remesaho         Toholammin Ur   25.01,1       5.57,4
 14. Antti Kortteenperä       Vetelin Urhei   25.18,6       6.14,9
 15. Aaro Åivo                Vetelin Urhei   25.39,9       6.36,2
 Poisjäänyt   2
  -  42.  33705686 begin_of_the_skype_highlighting              33705686      end_of_the_skype_highlighting  Panu Varis               Pyhäjärven Pohti
  -  34.  29693074 begin_of_the_skype_highlighting              29693074      end_of_the_skype_highlighting  Esa-Pekka Mustola        Ylivieskan Kuula
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 5 km P

  1. Tiia Olkkonen            Haapajärven K   20.02,4
  2. Jenna Hietala            Lohtajan Veik   21.13,5       1.11,1
  3. Mari Seppälä             Haapajärven K   21.28,8       1.26,4
  4. Susanna Juhola           Kalajoen Junk   21.45,1       1.42,7
  5. Ella Parkkila            Reisjärven Pi   22.15,9       2.13,5
  6. Emma Katajalaakso        Kannuksen Ura   22.23,1       2.20,7
  7. Roosa Vetoniemi          Kannuksen Ura   23.03,7       3.01,3
  8. Amanda Suontakanen       Reisjärven Pi   25.04,6       5.02,2
  9. Felissa Lehtonen         Kokkolan Veik   25.24,3       5.21,9
 Poisjäänyt   1
  -  53.  32070655 begin_of_the_skype_highlighting              32070655      end_of_the_skype_highlighting  Loviisa Kalliokoski      Perhon Kiri
Sarjaluettelo

Miehet 13 vuotta 5 km P

  1. Juho Salmela             Haapajärven K   18.16,4
  2. Rasmus Saarenpää         Haapajärven K   18.24,0       0.07,6
  3. Miika Juusola            Kalajoen Junk   18.27,6       0.11,2
  4. Saku Jokela              Halsuan Toivo   18.57,3       0.40,9
  5. Naaven Kohtaniemi        Ykspihlajan R   19.15,1       0.58,7
  6. Eetu Luoma               Toholammin Ur   19.47,3       1.30,9
  7. Joona Mäkelä             Toholammin Ur   19.58,3       1.41,9
  8. Markus Hakala            Himangan Urhe   20.05,4       1.49,0
  9. Riku Suontakanen         Reisjärven Pi   20.37,0       2.20,6
 10. Matti Luoma-Aho          Pyhäjärven Po   20.39,3       2.22,9
 11. Antti Tuorila            Himangan Urhe   20.53,9       2.37,5
 12. Markus Erkkilä           Kannuksen Ura   21.06,6       2.50,2
 13. Juho Nikula              Alavieskan Vi   21.27,0       3.10,6
 14. Pekka Ylimäki            Nivalan Urhei   21.50,1       3.33,7
 15. Elias Valikainen         Kalajoen Junk   22.06,3       3.49,9
 Poisjäänyt   1
  -  73.  30856101 begin_of_the_skype_highlighting              30856101      end_of_the_skype_highlighting  Juho Lakanen             Perhon Kiri
Sarjaluettelo

Naiset 13 vuotta 5 km P

  1. Elisa Parkkinen          Pyhäjärven Po   20.18,5
  2. Emma Halla-Aho           Himangan Urhe   20.24,3       0.05,8
  3. Venla Poikkimäki         Sievin Sisu     20.37,2       0.18,7
  4. Iina Kovalainen          Kalajoen Junk   21.20,1       1.01,6
  5. Riikka Pihlajamaa        Ylivieskan Ku   22.06,0       1.47,5
  6. Liisa Välikangas         Haapajärven K   22.13,7       1.55,2
  7. Elina Läspä              Nivalan Urhei   22.15,7       1.57,2
  8. Aino Raappana            Haapajärven K   23.00,2       2.41,7
 Poisjäänyt   1
  -  84.  32736339 begin_of_the_skype_highlighting              32736339      end_of_the_skype_highlighting  Laura Isokääntä          Kalajoen Junkkarit
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 5 km P

  1. Anni Alakoski            Reisjärven Pi   17.24,5
  2. Milla Välkky             Alavieskan Vi   19.12,0       1.47,5
  3. Marjut Hyyppä            Himangan Urhe   20.18,4       2.53,9
  4. Pinja Varis              Pyhäjärven Po   20.33,2       3.08,7
  5. Susanna Pihlajamaa       Ylivieskan Ku   20.43,5       3.19,0
  6. Ella-Maria Himanka       Kalajoen Junk   20.45,5       3.21,0
  7. Inka Remesaho            Toholammin Ur   21.39,3       4.14,8
  8. Elina Rauma              Kaustisen Poh   22.11,8       4.47,3
  9. Jenni Orjala             Lohtajan Veik   22.31,1       5.06,6
 Keskeytys   1
  -  96.  40068120 begin_of_the_skype_highlighting              40068120      end_of_the_skype_highlighting  Eerika Mutka             Kannuksen Ura
 Poisjäänyt   1
  -  93.  27592038 begin_of_the_skype_highlighting              27592038      end_of_the_skype_highlighting  Jenna Vähähyyppä         Kälviän Tarmo
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 8 km P

  1. Roope Haapakangas        Pyhäjärven Po   26.50,2
  2. Henrik Rökman            Pyhäjärven Po   26.52,6       0.02,4
  3. Tuomas Rahja             Kalajoen Junk   27.25,4       0.35,2
  4. Tomi Sipilä              Alavieskan Vi   28.02,8       1.12,6
  5. Niko Paavola             Kalajoen Junk   30.11,2       3.21,0
  6. Jani Mäkinen             Himangan Urhe   30.26,8       3.36,6
  7. Eemil Parkkila           Reisjärven Pi   33.38,5       6.48,3
  8. Viljami Kallio           Sievin Sisu     33.49,3       6.59,1
 Poisjäänyt   2
  - 106.  28817754 begin_of_the_skype_highlighting              28817754      end_of_the_skype_highlighting  Patrik Ahola             Haapajärven Kiilat
  - 100.  28900988 begin_of_the_skype_highlighting              28900988      end_of_the_skype_highlighting  Riku Hakala              Toholammin Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 15 vuotta 8 km P

  1. Karoliina Ukskoski       Perhon Kiri     28.45,9
  2. Roosa-Maaria Leskelä     Haapajärven K   31.15,2       2.29,3
 Keskeytys   1
  - 112.  27536078 begin_of_the_skype_highlighting              27536078      end_of_the_skype_highlighting  Saana Peltola            Kaustisen Pohjan-Veikot
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 8 km P

  1. Anna-Kaisa Saari         Ylivieskan Ku   27.56,7
  2. Johanna Niskakoski       Reisjärven Pi   28.09,0       0.12,3
  3. Johanna Juhola           Kalajoen Junk   28.51,8       0.55,1
  4. Sara Löytynoja           Sievin Sisu     28.53,1       0.56,4
  5. Heini Marjala            Himangan Urhe   32.27,9       4.31,2
  6. Henna Jylhä              Lohtajan Veik   32.58,1       5.01,4
 Keskeytys   1
  - 115.  32850765 begin_of_the_skype_highlighting              32850765      end_of_the_skype_highlighting  Mari Jääskelä            Alavieskan Viri
 Poisjäänyt   1
  - 118.  32004320 begin_of_the_skype_highlighting              32004320      end_of_the_skype_highlighting  Petra Tuorila            Himangan Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 15 vuotta 10 km P

  1. Lauri Gummerus           Nivalan Urhei   30.32,6
  2. Tuomas Nurkkala          Alavieskan Vi   31.31,0       0.58,4
  3. Anssi Koirikivi          Haapajärven K   31.37,5       1.04,9
  4. Aku Ojala                Kalajoen Junk   32.26,4       1.53,8
  5. Eero Luoma-Aho           Pyhäjärven Po   32.31,9       1.59,3
  6. Tero Seppälä             Haapajärven K   32.35,7       2.03,1
  7. Antti Rauma              Kaustisen Poh   34.27,9       3.55,3
  8. Pauli Mäkelä             Toholammin Ur   35.01,0       4.28,4
  9. Juho Siipo               Kalajoen Junk   35.53,3       5.20,7
 10. Oskari Nivala            Kalajoen Junk   38.40,0       8.07,4
 Poisjäänyt   1
  - 134.  27970249 begin_of_the_skype_highlighting              27970249      end_of_the_skype_highlighting  Jooseppi Kalliokoski     Perhon Kiri
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 10 km P

  1. Henri Kujala             Nivalan Urhei   29.59,1
  2. Jussi Sorvisto           Ylivieskan Ku   31.35,3       1.36,2
  3. Lasse Peltoniemi         Kokkolan Veik   32.22,4       2.23,3
  4. Juho Ruuttula            Sievin Sisu     33.14,0       3.14,9
  5. Aleksi Huntus            Kaustisen Poh   33.26,5       3.27,4
  6. Harri Parkkinen          Pyhäjärven Po   34.20,5       4.21,4
 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Kim Lillfors             Gamlakarleby    35.30,3       5.31,2
 Poisjäänyt   2
  - 143.  26634955 begin_of_the_skype_highlighting              26634955      end_of_the_skype_highlighting  Jukka Manninen           Kalajoen Junkkarit
  - 140.  27970430 begin_of_the_skype_highlighting              27970430      end_of_the_skype_highlighting  Antti Pohjonen           Perhon Kiri
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 10 km P

  1. Marjo Kuosmanen          Pyhäjärven Po   33.37,9
  2. Assi Alakoski            Reisjärven Pi   35.16,7       1.38,8
  3. Janica Niskala           Toholammin Ur   35.19,6       1.41,7
  4. Sara Pauna               Sievin Sisu     36.23,1       2.45,2
  5. Miia Säilynoja           Sievin Sisu     36.37,6       2.59,7
  6. Henna Saukonoja          Nivalan Urhei   40.44,0       7.06,1
 Poisjäänyt   1
  - 154.  28950352 begin_of_the_skype_highlighting              28950352      end_of_the_skype_highlighting  Hanna Hangasmaa          Ylivieskan Kuula
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 10 km P

  1. Martti Järvelä           Kokkolan Veik   34.46,8
 Keskeytys   1
  - 158.  27127555 begin_of_the_skype_highlighting              27127555      end_of_the_skype_highlighting  Jussi Viitasaari         Himangan Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 10 km P

  1. Mikko Kinnunen           Kaustisen Poh   31.02,6
  2. Reijo Lukkarila          Lohtajan Veik   33.08,3       2.05,7
  3. Ilpo Åivo                Vetelin Urhei   38.52,3       7.49,7
 Poisjäänyt   2
  - 164.  31283278 begin_of_the_skype_highlighting              31283278      end_of_the_skype_highlighting  Juhani Jämsä             Toholammin Urheilijat
  - 161.            Erkki Niskanen           Sievin Sisu
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta 10 km P

  1. Paavo Saarenpää          Ykspihlajan R   39.00,4
  2. Timo Kalliokoski         Sievin Sisu     41.13,3       2.12,9
Sarjaluettelo

Miehet yleinen 20 km P

  1. Kuisma Taipale           Vetelin Urhei   55.13,3
  2. Ville Tuukkanen          Perhon Kiri     55.57,2       0.43,9
  3. Juho Halonen             Reisjärven Pi   57.02,3       1.49,0
  4. Hannu Paaso              Ylivieskan Ku   57.28,9       2.15,6
  5. Tuomas Huopana           Perhon Kiri     58.02,3       2.49,0
  6. Jussi Tuukkanen          Perhon Kiri     59.46,4       4.33,1
 Poisjäänyt   3
  - 175.  27525856 begin_of_the_skype_highlighting              27525856      end_of_the_skype_highlighting  Jukka-Pekka Ojala        Kalajoen Junkkarit
  - 174.  21691388 begin_of_the_skype_highlighting              21691388      end_of_the_skype_highlighting  Taneli Hylkilä           Reisjärven Pilke
  - 171.  26265418 begin_of_the_skype_highlighting              26265418      end_of_the_skype_highlighting  Jouni Komu               Pyhäjärven Pohti
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 20 km P

  1. Anssi Laitinen           Pyhäjärven Po 1.01.03,9
  2. Jarkko Mäkelä            Himangan Urhe 1.01.11,5       0.07,6
  3. Matti Laitala            Kalajoen Junk 1.04.18,6       3.14,7
 Keskeytys   1
  - 184.  27524860 begin_of_the_skype_highlighting              27524860      end_of_the_skype_highlighting  Teemu Orjala             Lohtajan Veikot
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 20 km P

  1. Tommi Viitasaari         Himangan Urhe 1.04.16,9
  2. Petri Erkkilä            Kannuksen Ura 1.09.58,9       5.42,0
  3. Jukka Himanka            Kalajoen Junk 1.12.04,3       7.47,4
 Poisjäänyt   1
  - 188.  30058666 begin_of_the_skype_highlighting              30058666      end_of_the_skype_highlighting  Marko Honkonen           Perhon Kiri
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 15 km P

  1. Matti Keskitalo          Haapajärven K   45.22,9
  2. Jaakko Halonen           Reisjärven Pi   46.01,9       0.39,0
  3. Manu Huntus              Kaustisen Poh   47.42,9       2.20,0
  4. Jarno Lähdemäki          Nivalan Urhei   47.53,0       2.30,1
  5. Eemeli Erkkilä           Kalajoen Junk 1.03.30,3      18.07,4
 Poisjäänyt   2
  - 199.  21708941 begin_of_the_skype_highlighting              21708941      end_of_the_skype_highlighting  Teemu Häkkilä            Nivalan Urheilijat
  - 198.  22396734 begin_of_the_skype_highlighting              22396734      end_of_the_skype_highlighting  Joonatan Liedes          Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 15 km P

  1. Jari Mäkelä              Toholammin Ur   47.59,7
  2. Kauko Himanka            Kalajoen Junk   48.29,7       0.30,0
 Keskeytys   1
  - 204.  25540105 begin_of_the_skype_highlighting              25540105      end_of_the_skype_highlighting  Jari Sikkilä             Sievin Sisu
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 15 km P

  1. Heikki Roimas            Kälviän Tarmo   47.15,5
  2. Jouko Pikkarainen        Haapajärven K   48.58,5       1.43,0
  3. Sakari Sikkilä           Sievin Sisu     52.20,2       5.04,7
  4. Petri Hietala            Lohtajan Veik   52.46,1       5.30,6
 Poisjäänyt   2
  - 211.  40066517 begin_of_the_skype_highlighting              40066517      end_of_the_skype_highlighting  Jukka Teirikangas        Kaustisen Pohjan-Veikot
  - 210.  21538768 begin_of_the_skype_highlighting              21538768      end_of_the_skype_highlighting  Risto Hautakangas        Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 15 km P

  1. Teijo Haapaniemi         Reisjärven Pi   46.49,8
  2. Arto Koivuaho            Haapajärven K   47.43,9       0.54,1
  3. Heikki Torvi             Himangan Urhe   48.33,6       1.43,8
 Keskeytys   1
  - 218.  27525733 begin_of_the_skype_highlighting              27525733      end_of_the_skype_highlighting  Raimo Orjala             Lohtajan Veikot
Sarjaluettelo

Naiset yleinen 15 km P

  1. Terhi Tuukkanen          Perhon Kiri     48.40,0
  2. Elina Mäkitalo           Himangan Urhe   52.18,2       3.38,2
  3. Mari Laitala             Kalajoen Junk   54.26,9       5.46,9
Sarjaluettelo


Lähtölistat

12.01.2011
KP-cup ja pm-pitkien matkojen lähtölista

Tulokset

16.01.2011
K-P Cupin ja K-P:n mestaruushiihtojen 16.1.2011 tulokset

02.12.2010
Muutos hiihtäjien kisailmoittautumisiin.

30.03.2010
Maaselkäviesti 2010 tulokset

30.01.2010
XIII Mika Myllylän kansallisten hiihtojen tulokset 30.1.10

22.12.2009
Toisten maakuntaviestikarsintojen tulokset 21.12.09

19.12.2009
Maakuntaviestikatsastukset Petäjämäellä 18.12.09

> Näytä kaikki ( 21 )

© Haapajärven Kiilat