Etusivu     Hiihto     Jalkapallo     Lentopallo     Naisliikunta     Paini     Uinti     Yleisurheilu  
LOGO
  Etusivu     Hiihtokoulu     Urheilijat     Kilpailut     KyläCup     Hiihtopaikat     Linkit     Yhteystiedot     Palaute     Someron maja  

XIV Mika Myllylän Kansallisten tulokset 6.2.2011

XIV Mika Myllylän kansalliset

XIV Mika Myllylän kansalliset

T U L O K S E T

© Haapajärven Kiilat
M8; N8; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; N18; N20; NYL; N40; N35; M50; M60; M16; M18; M20; MYL; M40;

Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura         Loppuaika          Ero     Ed. kisa
 
  1. Markus Saaranen          Viitasaaren V    4.31,9
  2. Antti-Jussi Eilola       Haapajärven K    4.49,1       0.17,2
  3. Kalle Siekkinen          Pihtiputaan T    4.58,5       0.26,6
 Poisjäänyt   1
  -   2.  40072587  Tatu Venetjoki           Himangan Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta 1 km V

  1. Iina Koskela             Halsuan Toivo    4.38,1
  2. Tiisa Paukku             Pihtiputaan T    5.08,8       0.30,7
  3. Noora Hedetniemi         Haapajärven K    5.33,1       0.55,0
  4. Aleksandra Suontakanen   Reisjärven Pi    5.57,4       1.19,3
  5. Ada Haapakangas          Pyhäjärven Po    6.27,7       1.49,6
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km V

  1. Valtteri Marjoniemi      Haapajärven K    8.46,8
  2. Aatu Kanala              Halsuan Toivo    8.50,9       0.04,1
  3. Mikko Aho                Haapajärven K    8.58,6       0.11,8
  4. Heikki Marin             Pihtiputaan T    9.03,6       0.16,8
  5. Wiljami Myllylä          Gamlakarleby     9.10,5       0.23,7
  6. Juho Suni                Reisjärven Pi    9.11,4       0.24,6
  7. Eetu Paananen            Ylivieskan Ku    9.12,1       0.25,3
  8. Onni Mäntylä             Kinnulan Kimm    9.39,3       0.52,5
  9. Jussi Raappana           Haapajärven K    9.46,5       0.59,7
 10. Santeri Koivisto         Kuhmo-Ski       10.03,3       1.16,5
 11. Teemu Tuura              Haapajärven K   10.58,3       2.11,5
 12. Eetu Koskela             Halsuan Toivo   12.05,0       3.18,2
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km V

  1. Hanna Alahäivälä         Haapajärven K    9.58,7
  2. Peppiina Holm            Viitasaaren V   10.09,6       0.10,9
  3. Laura Keskitalo          Haapajärven K   10.43,3       0.44,6
  4. Riina Leskelä            Haapajärven K   11.19,1       1.20,4
  5. Jennina Salmela          Haapajärven K   11.46,9       1.48,2
 Poisjäänyt   1
  -  29.  34519839  Anna Salomaa             Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km V

  1. Miska Poikkimäki         Sievin Sisu     10.24,4
  2. Aleksi Hedetniemi        Haapajärven K   10.37,0       0.12,6
  3. Mikke Turpeinen          Paltamon Urhe   10.41,8       0.17,4
  4. Panu Varis               Pyhäjärven Po   10.54,5       0.30,1
  5. Werneri Pudas            Alavieskan Vi   11.00,5       0.36,1
  6. Miika Kanala             Halsuan Toivo   11.06,3       0.41,9
  7. Iisakki Ponnikas         Sotkamon Jymy   11.10,0       0.45,6
  8. Ville Tuura              Haapajärven K   11.23,3       0.58,9
  9. Tommi Puurunen           Kuhmo-Ski       11.23,4       0.59,0
 10. Juhani Niemi             Haapajärven K   11.27,4       1.03,0
 11. Petteri Koivisto         Kuhmo-Ski       11.48,4       1.24,0
 12. Akseli Mäntylä           Kinnulan Kimm   12.01,8       1.37,4
 13. Aleksi Salmela           Haapajärven K   12.31,1       2.06,7
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km V

  1. Tiia Olkkonen            Haapajärven K   10.47,9
  2. Ella Parkkila            Reisjärven Pi   11.16,4       0.28,5
  3. Mari Seppälä             Haapajärven K   11.35,8       0.47,9
  4. Amanda Suontakanen       Reisjärven Pi   11.56,6       1.08,7
  5. Selina Saarenpää         Haapajärven K   12.18,8       1.30,9
  6. Tiia Jokela              Halsuan Toivo   13.01,2       2.13,3
  7. Anna-Reetta Eilola       Haapajärven K   13.40,1       2.52,2
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

  1. Anni Alakoski            Reisjärven Pi    9.39,8
  2. Venla Poikkimäki         Sievin Sisu     10.52,1       1.12,3
  3. Emilia Pulkkinen         Haapajärven K   10.59,1       1.19,3
  4. Elina Läspä              Nivalan Urhei   11.00,8       1.21,0
  5. Pinja Varis              Pyhäjärven Po   11.06,0       1.26,2
  6. Elisa Parkkinen          Pyhäjärven Po   11.09,8       1.30,0
  7. Liisa Välikangas         Haapajärven K   11.42,1       2.02,3
  8. Aino Raappana            Haapajärven K   11.45,2       2.05,4
 Poisjäänyt   2
  -  66.  29436765  Milla Välkky             Alavieskan Viri
  -  63.  30051922  Sofia Pitkänen           Sotkamon Jymy
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km V

  1. Verneri Sievänen         Kuhmo-Ski       15.52,8
  2. Henrik Rökman            Pyhäjärven Po   15.58,7       0.05,9
  3. Rasmus Saarenpää         Haapajärven K   16.13,8       0.21,0
  4. Saku Jokela              Halsuan Toivo   16.56,7       1.03,9
  5. Roope Haapakangas        Pyhäjärven Po   16.57,9       1.05,1
  6. Riku Suontakanen         Reisjärven Pi   17.20,5       1.27,7
  7. Juho Salmela             Haapajärven K   17.25,4       1.32,6
  8. Juho Lähetkangas         Haapajärven K   17.30,2       1.37,4
  9. Kasperi Nieminen         Paltamon Urhe   17.44,6       1.51,8
 10. Roope Mikkonen           Pihtiputaan T   18.12,2       2.19,4
 Poisjäänyt   1
  -  74.  31399803  Pekka Ylimäki            Nivalan Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km V

  1. Emmi Paukku              Pihtiputaan T   17.56,8
  2. Roosa-Maaria Leskelä     Haapajärven K   18.25,2       0.28,4
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km V

  1. Marjo Kuosmanen          Pyhäjärven Po   15.15,1
  2. Sara Keränen             Lieksan Hiiht   15.44,0       0.28,9
  3. Janica Niskala           Toholammin Ur   15.46,6       0.31,5
  4. Assi Alakoski            Reisjärven Pi   16.01,8       0.46,7
  5. Hanna Hangasmaa          Ylivieskan Ku   16.21,8       1.06,7
  6. Katriina Valta           Puijon Hiihto   16.39,9       1.24,8
  7. Henna Saukonoja          Nivalan Urhei   17.17,4       2.02,3
 Poisjäänyt   2
  -  92.  27529975  Kirsi Pokela             Alavieskan Viri
  -  91.  28714307  Ida Pitkänen             Sotkamon Jymy
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 5 km V

  1. Katja Kainulainen        Leppävirran V   15.55,1
  2. Laura Holappa            Suomussalmen    17.32,7       1.37,6
 Poisjäänyt   1
  - 102.  26745572  Mari Laitala             Kalajoen Junkkarit
Sarjaluettelo

Naiset 5 km V

  1. Pirjo Muranen            Ounasvaaran H   13.35,0
Sarjaluettelo

Naiset 40 vuotta 5 km V

  1. Kaija Korhonen           Sotkamon Jymy   15.52,7
 Poisjäänyt   2
  - 110.  30963829  Jaana Sievänen           Kuhmo-Ski
  - 109.  34511264  Tarja Viertorinne        Kiuruveden Teräs
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 5 km V

  1. Anne Hyytiäinen          Saarijärven P   16.02,9
  2. Sari Puurunen            Kuhmo-Ski       16.04,8       0.01,9
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km V

  1. Hannu Tarvainen          Äänekosken Hu   14.36,2
  2. Kari Kinnunen            Kinnulan Kimm   14.42,4       0.06,2
  3. *Juhani Kumpusalo        Nivalan Urhei   14.47,0       0.10,8
  4. Jorma Kuronen            Kajaanin Hiih   14.57,9       0.21,7
  5. Esa Heikkinen            Hyrynsalmen I   15.57,6       1.21,4
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 5 km V

  1. Matti Norja              Kuopion Hiiht   15.55,7
  2. Kauko Paananen           Viitasaaren V   16.32,1       0.36,4
 Poisjäänyt   1
  - 125.  31283278  Juhani Jämsä             Toholammin Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 8 km V

  1. Lauri Gummerus           Nivalan Urhei   21.50,2
  2. Henri Kujala             Nivalan Urhei   21.52,8       0.02,6
  3. Tero Seppälä             Haapajärven K   23.52,1       2.01,9
  4. Tero Kallatsa            Pihtiputaan T   26.04,7       4.14,5
 Keskeytys   1
  - 132.  27529137  Harri Parkkinen          Pyhäjärven Pohti
 Poisjäänyt   3
  - 135.  30895434  Juho Siipo               Kalajoen Junkkarit
  - 131.  25381102  Olli Vertanen            Saarijärven Pullistus
  - 130.  27559806  Valtteri Sievänen        Kuhmo-Ski
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km V

  1. Matti Keskitalo          Haapajärven K   27.39,3
  2. Jussi Manninen           Sotkamon Jymy   28.23,5       0.44,2
  3. Janne Uusitalo           Pihtiputaan T   28.40,9       1.01,6
 Poisjäänyt   2
  - 140.  32294033  Aleksi Marjoniemi        Haapajärven Kiilat
  - 139.  22476625  Jarno Lähdemäki          Nivalan Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km V

  1. Risto Uusivirta          Haapajärven K   26.02,5
  2. Tuomas Saviluoto         Toholammin Ur   26.37,0       0.34,5
  3. Miikka Kinnunen          Kinnulan Kimm   26.54,4       0.51,9
  4. Rami Etelämäki           Toholammin Ur   28.45,2       2.42,7
  5. Jari Kinnunen            Kajaanin Hiih   28.59,4       2.56,9
  6. Markus Mattola           Pihtiputaan T   30.51,3       4.48,8
 Poisjäänyt   1
  - 151.  28931889  Teemu Mäkeläinen         Ristijärven Pyry
Sarjaluettelo

Miehet 10 km V

  1. Jouni Komu               Pyhäjärven Po   25.19,2
  2. Ilkka Kinnunen           Kajaanin Hiih   25.50,8       0.31,6
  3. Jari Ahola               Kempeleen Kir   26.29,9       1.10,7
  4. Petteri Kymäläinen       Kuusamon Erä-   26.55,0       1.35,8
  5. Taneli Hylkilä           Reisjärven Pi   27.38,0       2.18,8
  6. Matti Laitala            Kalajoen Junk   29.08,4       3.49,2
 Poisjäänyt   3
  - 160.  27459333  Kimmo Kymäläinen         Kuusamon Erä-Veikot
  - 159.  27538199  Paavo Puurunen           Kuhmo-Ski
  - 157.  27550973  Kimmo Randelin           Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 10 km V

  1. Esa Huotari              Sotkamon Jymy   26.59,5
  2. Valto Kinnunen           Kajaanin Hiih   27.44,4       0.44,9
  3. Simo Kinnunen            Kajaanin Hiih   28.23,2       1.23,7
  4. Tapani Ronkainen         Sotkamon Jymy   28.47,8       1.48,3
Sarjaluettelo


Lähtölistat

03.02.2011
XIV Mika Myllylän Kansallisten lähtölista

Tulokset

09.02.2011
Koulujenväliset hiihdot 2011 tulokset

06.02.2011
XIV Mika Myllylän Kansallisten tulokset 6.2.2011

16.01.2011
K-P Cupin ja K-P:n mestaruushiihtojen 16.1.2011 tulokset

02.12.2010
Muutos hiihtäjien kisailmoittautumisiin.

30.03.2010
Maaselkäviesti 2010 tulokset

30.01.2010
XIII Mika Myllylän kansallisten hiihtojen tulokset 30.1.10

22.12.2009
Toisten maakuntaviestikarsintojen tulokset 21.12.09

19.12.2009
Maakuntaviestikatsastukset Petäjämäellä 18.12.09

01.04.2009
Maaselkäviestin 1.4.2009 tulokset

21.02.2009
Mika Myllylän XII kansallisten hiihtojen 21.2.2009 tulokset

19.12.2008
Maakuntaviestin ensimmäiset katsastukset

03.02.2008
Mika Myllylän XI kansallisten hiihtojen 3.2.2008 tulokset

27.03.2007
Maaselkä-viestin 27.3.07 tulokset

11.02.2007
Keskipohjanmaan mestaruus ja Keskipohjanmaa Cupin viestien tulokset 11.2.07

10.02.2007
Keskipohjanmaan mestaruushiihtojen ja Keskipohjanmaa Cupin 10.2.07 tulokset

04.02.2007
Mika Myllylän kansallisten hiihtojen 4.2.07 tulokset

19.02.2006
Mika Myllylän kansallisten hiihtojen 19.2.2006 tulokset

14.12.2005
Someron piirikunnallisten 14.12.05 tulokset

06.04.2005
Maaselkäviesti 5.4.05 Haapajärvellä

26.02.2005
Valioviestin Keski-Pohjanmaan piirikisan 17.2.05 tulokset

06.02.2005
Mika Myllylä Nuorisokansallisten tulokset 6.2.2005

31.01.2004
Mika Myllylän 8. nuorisokansalliset 31.1.2004

02.02.2003
Mika Myllylä nuorisokansalliset 2.2.2003

> Näytä kaikki ( 23 )

© Haapajärven Kiilat