Kilpailu

T U L O K S E T

© Reisjärven Pilke
M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; NYL; M55; M65; M18; M20; M35; M45; MYL;

Miehet 8 vuotta 1 km V

  1. Kaapo Paaso              Sievin Sisu                   3.09,8
  2. Atte Taipale             Vetelin Urheilijat            3.12,1       0.02,3
  3. Veeti Hietapakka         Lestijärven Kiisto            3.55,0       0.45,2
Sarjaluettelo

Naiset 8 vuotta 1 km V

  1. Inka Lakanen             Perhon Kiri                   3.10,8
  2. Ellinora Parkkila        Reisjärven Pilke              3.48,6       0.37,8
  3. Reija-Elina Jylhä        Halsuan Toivo                 3.52,3       0.41,5
  4. Enni-Sofia Saari         Ylivieskan Kuula              3.57,1       0.46,3
  5. Peppi Leppälä            Reisjärven Pilke              4.42,8       1.32,0
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km V

  1. Roni Kinnunen            Kinnulan Kimmot               5.41,3
  2. Valtteri Marjoniemi      Haapajärven Kiilat            5.48,4       0.07,1
  3. Miika Mutka              Kannuksen Ura                 5.50,3       0.09,0
  4. Jussi Raappana           Haapajärven Kiilat            6.07,7       0.26,4
  5. Teemu Tuura              Haapajärven Kiilat            6.48,0       1.06,7
  6. Konsta Heikkilä          Reisjärven Pilke              6.53,8       1.12,5
 Poisjääneet   1
  -  18.  40076153  Jesper Ojala             Ylivieskan Kuula
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km V

  1. Sanni Haikara            Nivalan Urheilijat            6.16,4
  2. Iina Koskela             Halsuan Toivo                 6.22,4       0.06,0
  3. Nita Paaso               Sievin Sisu                   6.28,6       0.12,2
  4. Jennina Salmela          Haapajärven Kiilat            6.56,7       0.40,3
  5. Pauliina Niskakoski      Reisjärven Pilke              7.04,4       0.48,0
  6. Veera Huntus             Kaustisen Pohjan-Veikot       7.06,4       0.50,0
  7. Iida Haukilahti          Vetelin Urheilijat            7.06,6       0.50,2
  8. Veera Anttila            Perhon Kiri                   7.12,1       0.55,7
 Poisjääneet   3
  -  28.  33648206  Ada Haapakangas          Pyhäjärven Pohti
  -  26.  40097027  Oona Kinnunen            Kinnulan Kimmot
  -  23.  40077890  Aleksandra Suontakanen   Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km V

  1. Ravinder Kohtaniemi      Ykspihlajan Reima             9.58,9
  2. Miska Poikkimäki         Sievin Sisu                  10.07,5       0.08,6
  3. Eelis Valikainen         Kalajoen Junkkarit           10.39,3       0.40,4
  4. Eetu Lakanen             Perhon Kiri                  11.10,1       1.11,2
  5. Aapo Taipale             Vetelin Urheilijat           11.15,3       1.16,4
  6. Juho Suni                Reisjärven Pilke             11.40,7       1.41,8
  7. Aleksi Salmela           Haapajärven Kiilat           11.49,6       1.50,7
  8. Akseli Jussinmäki        Halsuan Toivo                11.55,7       1.56,8
  9. Severi Honkonen          Perhon Kiri                  13.32,1       3.33,2
 Poisjääneet   1
  -  44.  33773647  Kasper Ojala             Ylivieskan Kuula
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km V

  1. Rita Kinnunen            Kinnulan Kimmot              11.37,5
  2. Tiina Puranen            Pietarsaaren Hiihtäjät       12.01,1       0.23,6
  3. Laura Keskitalo          Haapajärven Kiilat           12.42,3       1.04,8
  4. Henriikka Mastokangas    Halsuan Toivo                13.03,8       1.26,3
  5. Suvi Piri                Raision Kuula                13.11,6       1.34,1
  6. Roosa-Maria Jylhä        Halsuan Toivo                13.23,9       1.46,4
  7. Riina Leskelä            Haapajärven Kiilat           13.24,0       1.46,5
 Poisjääneet   1
  -  52.  31946874  Amanda Suontakanen       Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km V

  1. Tiia Olkkonen            Haapajärven Kiilat           10.31,3
  2. Ella Parkkila            Reisjärven Pilke             10.36,6       0.05,3
  3. Liisa Välikangas         Haapajärven Kiilat           11.01,0       0.29,7
  4. Aino Raappana            Haapajärven Kiilat           11.16,0       0.44,7
  5. Venla Poikkimäki         Sievin Sisu                  11.22,5       0.51,2
  6. Emma Halla-Aho           Himangan Urheilijat          11.25,3       0.54,0
  7. Loviisa Kalliokoski      Perhon Kiri                  12.14,7       1.43,4
 Poisjääneet   2
  -  64.  32690462  Elina Läspä              Nivalan Urheilijat
  -  60.  31980898  Eerika Takala            Kannuksen Ura
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km V

  1. Rasmus Saarenpää         Haapajärven Kiilat           14.04,6
  2. Juho Salmela             Haapajärven Kiilat           14.32,6       0.28,0
  3. Tuure Pesola             Reisjärven Pilke             14.47,4       0.42,8
  4. Naveen Kohtaniemi        Ykspihlajan Reima            15.14,6       1.10,0
  5. Juho Lakanen             Perhon Kiri                  15.20,9       1.16,3
  6. Markus Erkkilä           Kannuksen Ura                15.55,5       1.50,9
  7. Ville Tuura              Haapajärven Kiilat           16.50,1       2.45,5
 Poisjääneet   2
  -  74.  40068679  Aaro Åivo                Vetelin Urheilijat
  -  72.  31946913  Riku Suontakanen         Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 5 km V

  1. Lauri Gummerus           Nivalan Urheilijat           12.45,3
  2. Anssi Koirikivi          Haapajärven Kiilat           13.46,8       1.01,5
  3. Kasper Lönnbäck          IF Minken                    13.54,8       1.09,5
  4. Anton Storvall           IK Kronan                    14.52,4       2.07,1
 Poisjääneet   1
  -  83.  28482147  Roope Haapakangas        Pyhäjärven Pohti
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km V

  1. Karoliina Ukskoski       Perhon Kiri                  14.37,1
  2. Saana Peltola            Kaustisen Pohjan-Veikot      15.14,7       0.37,6
  3. Fanny Storvall           IK Kronan                    15.58,5       1.21,4
  4. Roosa-Maaria Leskelä     Haapajärven Kiilat           16.36,4       1.59,3
  5. Emilia Pulkkinen         Haapajärven Kiilat           17.05,6       2.28,5
 Poisjääneet   1
  -  87.  40010737  Anni Alakoski            Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km V

  1. Anna-Kaisa Saari         Ylivieskan Kuula             15.03,3
  2. Miia Säilynoja           Sievin Sisu                  15.07,1       0.03,8
  3. Hanna Hangasmaa          Ylivieskan Kuula             15.22,7       0.19,4
  4. Johanna Niskakoski       Reisjärven Pilke             15.27,8       0.24,5
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 5 km V

  1. Millatuulia Lampinen     Viitasaaren Viesti           14.54,2
  2. Janica Niskala           Toholammin Urheilijat        15.00,0       0.05,8
  3. Emma Storvall            IK Kronan                    15.13,2       0.19,0
  4. Mari Laitala             Reisjärven Pilke             15.30,5       0.36,3
 Poisjääneet   1
  - 100.  22576266  Anna Mild                IF Minken
Sarjaluettelo

Naiset 5 km V

  1. Anne Kyllönen            Kainuun Hiihtoseura          13.28,8
  2. Satu Kekkonen            Vihdin Viesti                14.25,1       0.56,3
  3. Elina Mäkitalo           Himangan Urheilijat          14.25,6       0.56,8
  4. Maria Mikkonen           Kuusamon Erä-Veikot          15.09,9       1.41,1
  5. Henna Rautiainen         Lohtajan Veikot              16.01,6       2.32,8
  6. Elina Ryynänen           Pyhäjärven Pohti             16.09,4       2.40,6
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km V

  1. Arto Koivuaho            Haapajärven Kiilat           14.40,4
  2. Esko Hyyppä              Vimpelin Hiihtoseura         15.42,7       1.02,3
  3. Erkki Korkia-Aho         Alajärven Ankkurit           16.55,1       2.14,7
  4. Ilpo Åivo                Vetelin Urheilijat           18.00,8       3.20,4
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 5 km V

  1. Veijo Peltola            Joutsan Pommi                16.44,1
  2. Heikki Nurminen          Vihdin Viesti                17.33,4       0.49,3
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km V

  1. Jaakko Halonen           Reisjärven Pilke             27.28,5
  2. Eetu Takala              Kannuksen Ura                30.51,6       3.23,1
  3. Otto Lönnbäck            IF Minken                    31.00,7       3.32,2
 Poisjääneet   1
  - 124.  29044461  Aleksi Huntus            Kaustisen Pohjan-Veikot
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km V

  1. Manu Huntus              Kaustisen Pohjan-Veikot      27.15,5
  2. Matti Keskitalo          Haapajärven Kiilat           27.19,4       0.03,9
  3. Simeon Hyyppä            Vimpelin Hiihtoseura         29.27,7       2.12,2
 Poisjääneet   1
  - 133.  30863644  Janne Uusitalo           Pihtiputaan Tuisku
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km V

  1. Tommy Haglund            IK Falken                    26.51,2
  2. Juha Harju               IK Falken                    27.09,9       0.18,7
  3. Ismo Parkkonen           Haapajärven Kiilat           27.17,4       0.26,2
  4. Petri Erkkilä            Kannuksen Ura                31.37,0       4.45,8
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 10 km V

  1. Jari Jaakkola            Raision Kuula                25.41,8
  2. Stefan Storvall          IK Kronan                    26.53,5       1.11,7
  3. Kenneth Hinkka           IK Falken                    30.01,7       4.19,9
Sarjaluettelo

Miehet 10 km V

  1. Iivo Niskanen            Vuokatti Ski Team Kainuu     24.18,9
  2. Kuisma Taipale           Vetelin Urheilijat           24.48,1       0.29,2
  3. Jari Kalliokoski         Vetelin Urheilijat           24.50,9       0.32,0
  4. Kalle Lassila            Vetelin Urheilijat           25.25,2       1.06,3
  5. Eerik Puranen            Kivijärven Kivekkäät         25.41,5       1.22,6
  6. Juho Halonen             Reisjärven Pilke             25.49,2       1.30,3
  7. Taneli Hylkilä           Reisjärven Pilke             26.11,4       1.52,5
  8. Robin Eriksson           IF Minken                    26.39,3       2.20,4
  9. Hannu Paaso              Ylivieskan Kuula             27.01,3       2.42,4
 10. Sören Östman             IK Falken                    27.25,0       3.06,1
 11. Tobias Nybäck            IF Minken                    27.30,6       3.11,7
 12. Mikko Peltokangas        Toholammin Urheilijat        28.40,3       4.21,4
 13. Teppo Laitala            Seinäjoen Hiihtoseura        31.17,9       6.59,0
 Keskeyttäneet   1
  - 150.  22298751  Miika Lampinen           Viitasaaren Viesti
 Poisjääneet   7
  - 164.  40056601  Mikkel Knif              IK Kronan
  - 161.  27558221  Jonas Skog               IK Kronan
  - 158.  26453123  Sami Kokkonen            Reisjärven Pilke
  - 156.  27556456  Patrik Skog              IK Kronan
  - 152.  23546347  Risto Uusivirta          Haapajärven Kiilat
  - 148.  27018059  Juho Nikula              Kalajoen Junkkarit
  - 147.  27519697  Markus Nilsson           IF Minken
Sarjaluettelo