Reisjärven kansalliset 1.12.2012

T U L O K S E T

© Reisjärven Pilke
M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; NYL; M55; M65; M18; M20; MYL; M35; M45;

Miehet 10 vuotta 1.5 km P

 Poisjääneet   1
  -  24.  40147381  Tuomas Jaakonaho         Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 1.5 km P

  1. Iina Koskela             Halsuan Toivo                 5.45,2
  2. Suvi Kemppainen          Hyrynsalmen Isku              5.50,7       0.05,5
  3. Veera Huntus             Kaustisen Pohjan-Veikot       6.16,5       0.31,3
  4. Anniina Hakala           Himangan Urheilijat           6.52,3       1.07,1
  5. Ellinora Parkkila        Reisjärven Pilke              7.45,2       2.00,0
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km P

  1. Eero Mannila             Saloisten Reipas              9.57,7
  2. Aapo Taipale             Vetelin Urheilijat           10.07,6       0.09,9
  3. Jaakko Mattila           Himangan Urheilijat          10.22,3       0.24,6
  4. Juha Koivisto            Seinäjoen Hiihtoseura        10.23,9       0.26,2
  5. Eetu Paananen            Ylivieskan Kuula             10.34,2       0.36,5
  6. Valtteri Marjoniemi      Haapajärven Kiilat           10.56,1       0.58,4
  7. Juho Suni                Reisjärven Pilke             11.09,5       1.11,8
  8. Miika Mutka              Kannuksen Ura                11.38,3       1.40,6
  9. Antti-Olavi Rytky        Haapaveden Urheilijat        11.54,8       1.57,1
 10. Santeri Mäkelä           Himangan Urheilijat          12.20,3       2.22,6
 11. Tino Tikka               Pielaveden Sampo             12.51,3       2.53,6
 Poisjääneet   1
  -  12.  34551130  Eetu Koskela             Halsuan Toivo
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km P

  1. Henriikka Mastokangas    Halsuan Toivo                12.05,4
  2. Lilian Koskela           Kannuksen Ura                12.18,0       0.12,6
  3. Pauliina Niskakoski      Reisjärven Pilke             14.15,5       2.10,1
 Poisjääneet   1
  -  23.  34416615  Hilla Lehtola            Oulaisten Huima
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km P

  1. Ella Parkkila            Reisjärven Pilke              9.18,3
  2. Tiia Olkkonen            Haapajärven Kiilat            9.38,8       0.20,5
  3. Anni Huovinen            Kestilän Kisa-Veikot         10.24,9       1.06,6
  4. Vilma Rytky              Haapaveden Urheilijat        11.02,2       1.43,9
 Poisjääneet   1
  -  30.  30892181  Emmi Erkkilä             Saloisten Reipas
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 4.4 km P

  1. Tuure Pesola             Reisjärven Pilke             12.58,3
  2. Eelis Valikainen         Kalajoen Junkkarit           14.27,7       1.29,4
  3. Werneri Pudas            Alavieskan Viri              15.22,2       2.23,9
  4. Elias Erkkilä            Saloisten Reipas             16.26,9       3.28,6
 Poisjääneet   2
  -  36.  32844085  Juuso Mattila            Himangan Urheilijat
  -  34.  32365344  Kristian Hakala          Himangan Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 4.5 km P

  1. Roope Haapakangas        Pyhäjärven Pohti             12.11,4
  2. Juho Salmela             Haapajärven Kiilat           12.29,9       0.18,5
  3. Aapo Erkkilä             Saloisten Reipas             12.55,4       0.44,0
  4. Miika Juusola            Kalajoen Junkkarit           13.05,4       0.54,0
  5. Markus Hakala            Himangan Urheilijat          13.07,1       0.55,7
  6. Lauri Varis              Pielaveden Sampo             13.14,5       1.03,1
  7. Joni Kangas              Oulaisten Huima              13.46,4       1.35,0
  8. Pekka Ylimäki            Nivalan Urheilijat           13.49,6       1.38,2
  9. Eemil Parkkila           Reisjärven Pilke             13.51,5       1.40,1
 10. Viljami Kallio           Sievin Sisu                  15.17,5       3.06,1
 Poisjääneet   1
  -  45.  30809569  Ilkka Sysimäki           Huhtasuon Hiihto 2000
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 4.5 km P

  1. Anni Alakoski            Reisjärven Pilke             13.16,0
  2. Liisa Välikangas         Reisjärven Pilke             14.18,4       1.02,4
  3. Elina Läspä              Nivalan Urheilijat           14.19,2       1.03,2
  4. Milla Välkky             Alavieskan Viri              14.32,5       1.16,5
  5. Julia Koivisto           Seinäjoen Hiihtoseura        14.57,3       1.41,3
  6. Riina Kotilainen         Pielaveden Sampo             14.58,4       1.42,4
  7. Elisa Parkkinen          Pyhäjärven Pohti             14.59,0       1.43,0
  8. Susanna Pihlajamaa       Ylivieskan Kuula             15.33,3       2.17,3
  9. Ella-Maria Himanka       Kalajoen Junkkarit           16.03,4       2.47,4
 10. Eerika Mutka             Kannuksen Ura                16.30,5       3.14,5
 11. Riikka Pihlajamaa        Ylivieskan Kuula             17.06,7       3.50,7
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 4.5 km P

  1. Jasmi Joensuu            Seinäjoen Hiihtoseura        12.43,7
  2. Anette Veerpalu          Reisjärven Pilke             13.02,7       0.19,0
  3. Julia Häger              IF Minken                    13.36,8       0.53,1
  4. Jonna Juntunen           Kainuun Hiihtoseura          13.38,8       0.55,1
  5. Johanna Niskakoski       Reisjärven Pilke             13.44,7       1.01,0
  6. Karoliina Ukskoski       Perhon Kiri                  13.45,7       1.02,0
  7. Roosa Juuska             Haapaveden Urheilijat        13.50,0       1.06,3
  8. Ida-Maria Ankkuri        Seinäjoen Hiihtoseura        14.07,2       1.23,5
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 4.5 km P

  1. Anni Huuha               Oulaisten Huima              12.58,2
  2. Marjo Kuosmanen          Pyhäjärven Pohti             13.04,9       0.06,7
 Poisjääneet   2
  -  75.  32743144  Miia Säilynoja           Sievin Sisu
  -  74.  28950352  Hanna Hangasmaa          Ylivieskan Kuula
Sarjaluettelo

Naiset 4.5 km P

  1. Elina Mäkitalo           Himangan Urheilijat          13.16,7
  2. Tiia Huuskonen           Viitasaaren Viesti           13.28,8       0.12,1
  3. Terhi Lehtola            Oulaisten Huima              13.38,4       0.21,7
  4. Mari Laitala             Reisjärven Pilke             13.40,0       0.23,3
  5. Enna Laukkanen           Viitasaaren Viesti           13.42,4       0.25,7
  6. Henna Rautiainen         Himangan Urheilijat          14.24,2       1.07,5
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 4.5 km P

  1. Jussi Hytönen            Pulkkilan Ponsi              12.22,2
  2. Jorma Aalto              Iin Urheilijat               12.51,3       0.29,1
  3. Mikko Kinnunen           Kaustisen Pohjan-Veikot      12.55,5       0.33,3
  4. Jussi Repo               Kiuruveden Teräs             13.01,8       0.39,6
  5. Jukka Teirikangas        Kaustisen Pohjan-Veikot      14.07,9       1.45,7
  6. Erkki Korkia-aho         Alajärven Ankkurit           15.10,3       2.48,1
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 4.5 km P

  1. Martti Järvelä           Kokkolan Veikot              13.59,7
  2. Martti Laukkanen         Pielaveden Sampo             14.36,9       0.37,2
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km P

  1. Lauri Gummerus           Nivalan Urheilijat           26.41,8
  2. Jussi Sorvisto           Ylivieskan Kuula             28.44,4       2.02,6
  3. Anssi Koirikivi          Haapajärven Kiilat           29.02,2       2.20,4
  4. Jussi Rytky              Haapaveden Urheilijat        29.13,6       2.31,8
  5. Aleksi Huntus            Kaustisen Pohjan-Veikot      31.20,8       4.39,0
 Poisjääneet   3
  -  96.  27445499  Ilkka Hantula            Vantaan Hiihtoseura
  -  95.  28571605  Henri Kujala             Nivalan Urheilijat
  -  92.  28989530  Wiljam Fors              SK Åsen
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km P

  1. Joona Joensuu            Seinäjoen Hiihtoseura        26.21,0
  2. Joel Sariola             Oulun Hiihtoseura            26.37,0       0.16,0
  3. Oscar Högnabba           SK Åsen                      27.01,0       0.40,0
  4. Christoffer Lindvall     IF Minken                    27.03,1       0.42,1
  5. Jaakko Halonen           Reisjärven Pilke             27.20,1       0.59,1
  6. Matias Tiiro             Iin Urheilijat               27.53,1       1.32,1
  7. Manu Huntus              Kaustisen Pohjan-Veikot      29.26,0       3.05,0
Sarjaluettelo

Miehet 10 km P

  1. Robin Eriksson           IF Minken                    26.26,9
  2. Jouni Komu               Pyhäjärven Pohti             26.33,0       0.06,1
  3. Juho Halonen             Reisjärven Pilke             26.45,8       0.18,9
  4. Eerik Puranen            Kivijärven Kivekkäät         26.56,4       0.29,5
  5. Toni Huuskonen           Viitasaaren Viesti           26.59,2       0.32,3
  6. Jari Kalliokoski         Vetelin Urheilijat           27.15,6       0.48,7
  7. Jere Rossi               Joutsan Pommi                27.31,2       1.04,3
  8. Jari Ahola               Kempeleen Kiri               27.39,1       1.12,2
  9. Risto Uusivirta          Haapajärven Kiilat           27.39,6       1.12,7
 10. Juha Tienhaara           Ylivieskan Kuula             28.09,1       1.42,2
 11. Staffan Roslund          IF Minken                    28.13,9       1.47,0
 12. Miika Lotvonen           Laitasaaren Veto             28.31,1       2.04,2
 13. Henrik Enke              Joutsan Pommi                29.00,4       2.33,5
 14. Ville Juusola            Kalajoen Junkkarit           29.25,9       2.59,0
 15. Jonas Skog               IK Kronan                    29.44,5       3.17,6
 16. Patrik Skog              IK Kronan                    31.16,4       4.49,5
 Poisjääneet   1
  - 117.  21422162  Rami Etelämäki           Toholammin Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km P

  1. Jarkko Mäkelä            Himangan Urheilijat          28.28,0
  2. Matti Laitala            Kalajoen Junkkarit           29.38,9       1.10,9
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 10 km P

  1. Teijo Haapaniemi         Reisjärven Pilke             28.56,1
  2. Heikki Roimas            Kälviän Tarmo                28.56,5       0.00,4
  3. Olli-Pekka Paavola       Nivalan Urheilijat           30.06,0       1.09,9
Sarjaluettelo