RP Piirikunnalliset 28.12.13

T U L O K S E T

© Reisjärven Pilke

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; M16; N18; N20; NYL; M18; M20; MYL; M35; M50;


M08 Miehet 8 vuotta 1.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aapo Haukilahti          Vetelin Urheilijat            7.56,4
  2. Asser Koivisto           Evijärven Urheilijat          9.04,4       1.08,0
  3. Julius Ojala             Ylivieskan Kuula             10.38,1       2.41,7

Sarjaluettelo


N08 Naiset 8 vuotta 1.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alva  Svenlin            IK Kronan                    10.39,5

Sarjaluettelo


M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Atte Taipale             Vetelin Urheilijat            5.46,5
  2. Atte Juuri-Oja           Kokkolan Veikot               7.00,2       1.13,7

 Poisjääneet   1
  -   6.            Veeti Hietapakka         Lestijärven Kiisto

Sarjaluettelo


N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Peppi Leppälä            Reisjärven Pilke              6.20,4
  2. Aida Koivisto            Evijärven Urheilijat          6.23,3       0.02,9
  3. Oona Latomaa             Oulun Hiihtoseura             6.27,7       0.07,3
  4. Ellinora Parkkila        Reisjärven Pilke              7.03,2       0.42,8
  5. Eeva Honkaperä           Reisjärven Pilke              7.34,4       1.14,0

 Poisjääneet   1
  -  13.            Miina Koivisto           Sievin Sisu

Sarjaluettelo


M12 Miehet 12 vuotta 3 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jesper Ojala             Ylivieskan Kuula             11.42,5

Sarjaluettelo


N12 Naiset 12 vuotta 3 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Iina Koskela             Halsuan Toivo                11.10,1
  2. Iida Haukilahti          Vetelin Urheilijat           11.37,4       0.27,3
  3. Veera Huntus             Kaustisen Pohjan-Veikot      11.43,8       0.33,7
  4. Oona Kiljala             Ylivieskan Kuula             12.39,7       1.29,6

Sarjaluettelo


N14 Naiset 14 vuotta 3 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki              9.35,0
  2. Antonia Svenlin          IK Kronan                     9.44,3       0.09,3
  3. Eerika Konu              Kokkolan Veikot               9.46,6       0.11,6
  4. Henriikka Mastokangas    Halsuan Toivo                10.40,7       1.05,7
  5. Hanna Alahäivälä         Haapajärven Kiilat           11.40,1       2.05,1
  6. Emmi Erkkilä             Saloisten Reipas             12.15,2       2.40,2

Sarjaluettelo


M14 Miehet 14 vuotta 4.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             12.52,8
  2. Saku Hautalahti          Nivalan Urheilijat           13.38,5       0.45,7
  3. Christian Tarvonen       IK Falken                    13.58,2       1.05,4
  4. Aapo Taipale             Vetelin Urheilijat           14.03,8       1.11,0
  5. Jarkko Rantoja           Seinäjoen Hiihtoseura        14.05,2       1.12,4
  6. Juho Koivisto            Seinäjoen Hiihtoseura        14.20,1       1.27,3
  7. Elias Erkkilä            Saloisten Reipas             14.35,1       1.42,3
  8. Roope-Eemeli Huttunen    Pyhäjärven Pohti             14.36,3       1.43,5
  9. Kasper Ojala             Ylivieskan Kuula             14.39,1       1.46,3

Sarjaluettelo


N16 Naiset 16 vuotta 4.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emelie Svenlin           IK Kronan                    12.31,8
  2. Eveliina Piippo          Pirkkalan Hiihtäjät          12.41,1       0.09,3
  3. Ella Parkkila            Reisjärven Pilke             12.55,6       0.23,8
  4. Tiia Olkkonen            Haapajärven Kiilat           12.56,3       0.24,5
  5. Elina Läspä              Nivalan Urheilijat           13.09,5       0.37,7
  6. Elisa Parkkinen          Pyhäjärven Pohti             14.19,7       1.47,9
  7. Liisa Välikangas         Reisjärven Pilke             14.46,7       2.14,9
  8. Loviisa Kalliokoski      Perhon Kiri                  15.04,4       2.32,6

 Poisjääneet   2
  -  47.  30563177  Elin Forsgård            IF Minken
  -  48.            Julia Koivisto           Seinäjoen Hiihtoseura

Sarjaluettelo


M16 Miehet 16 vuotta 4.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuure Pesola             Reisjärven Pilke             11.28,9
  2. Oskari Raussi            Kuoreveden Kärki             11.44,9       0.16,0
  3. Joona Mäkelä             Vetelin Urheilijat           12.14,3       0.45,4

Sarjaluettelo


N18 Naiset 18 vuotta 4.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Alakoski            Reisjärven Pilke             12.25,8
  2. Fanny Storvall           IK Kronan                    13.15,4       0.49,6
  3. Julia Häger              IF Minken                    13.30,3       1.04,5
  4. Adalmiina Juurioja       Sievin Sisu                  14.52,8       2.27,0
  5. Inka Remesaho            Toholammin Urheilijat        15.21,1       2.55,3

Sarjaluettelo


N20 Naiset 20 vuotta 4.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hanna Hangasmaa          Ylivieskan Kuula             14.14,1

Sarjaluettelo


NYL Naiset 4.5 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tiia Huuskonen           Pyhäjärven Pohti             12.15,8
  2. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki             12.47,4       0.31,6
  3. Ruut Tornberg-Mattila    Yppärin Urheilijat           13.15,8       1.00,0
  4. Kaisa Saarimaa           Nivalan Urheilijat           13.38,8       1.23,0
  5. Henna Rautiainen         Himangan Urheilijat          14.28,5       2.12,7
  6. Emma Storvall            IK Kronan                    14.54,1       2.38,3

Sarjaluettelo


M18 Miehet 18 vuotta 9 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonatan Lindqvist        Gamlakarleby IF              22.11,0
  2. Anton Storvall           IK Kronan                    24.46,6       2.35,6
  3. Pauli Mäkelä             Vetelin Urheilijat           24.58,1       2.47,1
  4. Ilkka Sysimäki           Huhtasuon Hiihto 2000        25.48,3       3.37,3

 Keskeyttäneet   2
  -  80.  31992349  Eemil Parkkila           Reisjärven Pilke
  -  83.  30892204  Aapo Erkkilä             Saloisten Reipas

Sarjaluettelo


M20 Miehet 20 vuotta 9 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Robin Carp               Vörå IF                      22.58,0
  2. Lucas Wörgren            Vörå IF                      26.53,4       3.55,4
  3. Aleksi Huntus            Kaustisen Pohjan-Veikot      27.05,7       4.07,7

Sarjaluettelo


MYL Miehet 9 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Kuhno               Saarijärven Pullistus        22.14,2
  2. Jukka-Pekka Ojala        Finlandia-hiihto Team        22.47,4       0.33,2
  3. Juha Tienhaara           Ylivieskan Kuula             23.21,6       1.07,4
  4. Jari Holm                Viitasaaren Viesti           23.44,5       1.30,3
  5. Manu Huntus              Kaustisen Pohjan-Veikot      24.25,8       2.11,6
  6. Jari Mäkelä              Vetelin Urheilijat           26.01,1       3.46,9

 Keskeyttäneet   1
  -  90.  22298751  Miika Lampinen           Viitasaaren Viesti
 Poisjääneet   2
  -  92.  26146838  Janne Huhtakangas        Kaustisen Pohjan-Veikot
  -  95.  23999376  Henri Hämäläinen         Sotkamon Jymy

Sarjaluettelo


M35 Miehet 35 vuotta 9 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kuisma Taipale           Vetelin Urheilijat           22.06,7
  2. Tommi Viitasaari         Himangan Urheilijat          26.14,5       4.07,8

Sarjaluettelo


M50 Miehet 50 vuotta 9 km p

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   1
  - 105.  27438040  Teijo Haapaniemi         Reisjärven Pilke

Sarjaluettelo