Reisjärven Kansalliset 7.12.2014

L Ä H T Ö L I S T A

© Reisjärven Pilke

Kilpailun sarjat: M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; NYL; N35; N45; M55; M65; M18; M20; M35; M45; MYL;


M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.00.30  M10       40143100     1  Niilo Kauppi            Kyrön Voima
11.01.00  M10       40081164     2  Anton Hannula           Alavieskan Viri
11.01.30  M10       40203762     3  Atte Juuri-Oja          Kokkolan Veikot
11.02.00  M10       40080189     4  Anton Ingves            NärpKraftSkidför
11.02.30  M10       40214606     5  Valtteri Leskelä        Haapajärven Kiilat
11.03.00  M10       40068637     6  Eeli Verneri Hautamäki  Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.04.30  N10       40238589     9  Sara Kukkola            Sievin Sisu
11.05.00  N10       40139972    10  Lottaliina Holm         Viitasaaren Viesti
11.05.30  N10       40242757    11  Pilvi-Sofia Järviluoma  Nivalan Urheilijat
11.06.00  N10       40220678    12  Eeva Honkaperä          Reisjärven Pilke
11.06.30  N10       40142114    13  Elsa Haikara            Nivalan Urheilijat
11.07.00  N10       40080188    14  Erika Ingves            NärpKraftSkidför
11.07.30  N10       40158667    15  Peppi Leppälä           Reisjärven Pilke
11.08.00  N10       40208488    16  Eveliina Keltamäki      Kokkolan Veikot
11.08.30  N10       40088747    17  Inka Lakanen            Perhon Kiri
11.09.00  N10       34469808    18  Jenna Rautiala          Pyhäjärven Pohti
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.09.30  M12       40276163    19  Niko Säily              Alavieskan Viri
11.10.00  M12       33252430    20  Markus Saaranen         Viitasaaren Viesti
11.10.30  M12       32015364    21  Veeti Lae               Kyrön Voima
11.11.00  M12       40067969    22  Lasse Komu              Iisalmen Visa
11.11.30  M12       40070796    23  Akseli Latvala          Kyrön Voima
11.12.00  M12       40063544    24  Antti Laukkanen         Pyhäjärven Pohti
11.12.30  M12       32944956    25  Kalle Kauppi            Kyrön Voima
11.13.00  M12       34583470    26  Olli Hautamäki          Kokkolan Veikot
11.13.30  M12       40276679    27  Tatu Junno              Ylivieskan Kuula
11.14.00  M12       40140355    28  Tuomas Huhtakangas      Alavieskan Viri
11.14.30  M12       33746425    29  Eemil Juntunen          Iisalmen Visa
11.15.00  M12       33859419    30  Lauri Pulkkinen         HuhtHiiht2000
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.16.00  N12       40080644    32  Liina Viitasaari        Kokkolan Veikot
11.16.30  N12       40218506    33  Jenni Kukkola           Sievin Sisu
11.17.00  N12       32429701    34  Veera Huntus            KaustPohj-Veik
11.17.30  N12       40057801    35  Minttu Turunen          Iisalmen Visa
11.18.00  N12       40077744    36  Enni-Sofia Saari        Ylivieskan Kuula
11.18.30  N12       40067966    37  Suvi Komu               Iisalmen Visa
11.19.00  N12       40224946    38  Terhi Junno             Ylivieskan Kuula
11.19.30  N12       40147273    39  Ellinora Parkkila       Reisjärven Pilke
11.20.00  N12       33791179    40  Siiri Rasimus           HuhtHiiht2000
11.20.30  N12       34551127    41  Iina Koskela            Halsuan Toivo
11.21.00  N12       33683630    42  Oona Kiljala            Ylivieskan Kuula
11.21.30  N12       40157456    43  Veera Anttila           Perhon Kiri
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.22.30  N14       40093417    45  Tuuli Järviluoma        Nivalan Urheilijat
11.23.00  N14       32304004    46  Peppiina Holm           Viitasaaren Viesti
11.23.30  N14       40078056    47  Henriikka Mastokangas   Halsuan Toivo
11.24.00  N14       40217152    48  Kristiina Niemi         Alavieskan Viri
11.24.30  N14       34405147    49  Sanni Haikara           Nivalan Urheilijat
11.25.00  N14       34434231    50  Petra Turunen           Iisalmen Visa
11.25.30  N14       40137639    51  Neea Rintala            KortJärv-Veik
11.26.00  N14       33831275    52  Hanna Alahäivälä        Haapajärven Kiilat
11.26.30  N14       31982906    53  Saara Kauppi            Kyrön Voima
11.27.00  N14       33888066    54  Laura Keskitalo         Haapajärven Kiilat
11.27.30  N14       32068324    55  Jenna Jokinen           HaapUrh
11.28.00  N14       33880103    56  Jennina Salmela         Haapajärven Kiilat
11.28.30  N14       40224945    57  Emma Junno              Ylivieskan Kuula
11.29.00  N14       34489024    58  Eerika Konu             Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.09.00  M14       32332801    60  Jere Heinonen           Pyhäjärven Pohti
12.09.30  M14       33885221    61  Aapo Taipale            Vetelin Urheilijat
12.10.00  M14       40166416    62  Janne Lehtomäki         Pyhäjärven Pohti
12.10.30  M14       40018920    63  Leevi Virkkala          Sievin Sisu
12.11.00  M14       33864792    64  Ville Muhonen           Ähtärin Urheilijat
12.11.30  M14       34578896    65  Jussi Raappana          Haapajärven Kiilat
12.12.00  M14       40067968    66  Tuomo Komu              Iisalmen Visa
12.12.30  M14       33638892    67  Sampo Kumpumäki         Pyhäjärven Pohti
12.13.00  M14       40068123    68  Miika Mutka             Kannuksen Ura
12.13.30  M14       33885247    69  Onni Mäkelä             Vetelin Urheilijat
12.14.00  M14       34606373    70  Valtteri Marjoniemi     Haapajärven Kiilat
12.14.30  M14       40071938    71  Heikki Marin            Pihtiputaan Tuisku
12.15.00  M14       33736817    72  Juho Koivisto           SeinäjHS
12.15.30  M14       40020269    73  Ville Vesaluoma         Sievin Sisu
12.16.00  M14       31034867    74  Eetu Lakanen            Perhon Kiri
12.16.30  M14       40144882    75  Miro Jylkkä             Ylivieskan Kuula
12.17.00  M14       40157808    76  Severi Honkonen         Perhon Kiri
12.17.30  M14       40087802    77  Roope-Eemeli Huttunen   Pyhäjärven Pohti
12.18.00  M14       40148026    78  Tommi Koirikivi         KiurUrh
12.18.30  M14       33775182    79  Antti-Olavi Rytky       HaapUrh
12.19.00  M14       32693100    80  Alexander Ståhlberg     Vörå IF
12.19.30  M14       32261422    81  Eetu Paananen           Ylivieskan Kuula
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.20.30  M16       33926465    83  Werneri Pudas           Alavieskan Viri
12.21.00  M16       34520475    84  Ravinder Kohtaniemi     Ykspihlajan Reima
12.21.30  M16       32670699    85  Saku Hautalahti         Nivalan Urheilijat
12.22.00  M16       32340990    86  Rasmus Koivunen         Pyhäjärven Pohti
12.22.30  M16       30127115    87  Tuomas Ranto            HaapUrh
12.23.00  M16       34324532    88  Tuomas Tuikka           Viitasaaren Viesti
12.23.30  M16       31826376    89  Tuure Pesola            Reisjärven Pilke
12.24.00  M16       33014843    90  Aleksi Salmela          Haapajärven Kiilat
12.24.30  M16       40148017    91  Riku Koirikivi          KiurUrh
12.25.00  M16       40135613    92  Aleksi Huhtakangas      Alavieskan Viri
12.25.30  M16       40151443    93  Joonas Vainio           Pihtiputaan Tuisku
12.26.00  M16       29632611    94  Joonas Leppä            Kuoreveden Kärki
12.26.30  M16       33705686    95  Panu Varis              Pyhäjärven Pohti
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.27.30  N16       33193557    97  Katriina Träsk          Kokkolan Veikot
12.28.00  N16       33763961    98  Anni Huovinen           HaapUrh
12.28.30  N16       32950872    99  Mari Seppälä            Haapajärven Kiilat
12.29.00  N16       33694603   100  Vilma Rytky             HaapUrh
12.29.30  N16       40139374   101  Tiina Puranen           PietHiihtäjät
12.30.00  N16       31992307   102  Ella Parkkila           Reisjärven Pilke
12.30.30  N16       30135505   103  Aino-Maria Linna        HaapUrh
12.31.00  N16       30855788   104  Anni-Sofia Ankkuri      SeinäjHS
12.31.30  N16       40252842   105  Riina Hakala            Kuoreveden Kärki
12.32.00  N16       31859084   106  Rita Kinnunen           Reisjärven Pilke
12.32.30  N16       32948020   107  Tiia Olkkonen           Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.33.30  N18       30925977   109  Julia Koivisto          SeinäjHS
12.34.00  N18       33319470   110  Liisa Välikangas        Reisjärven Pilke
12.34.30  N18       29065482   111  Rita Rajala             Noormarkun Nopsa
12.35.00  N18       40010737   112  Anni Alakoski           Reisjärven Pilke
12.35.30  N18       32690462   113  Elina Läspä             Nivalan Urheilijat
12.36.00  N18       31777357   114  Milla Rajala            JärvHS
12.36.30  N18       30866298   115  Emilia Pulkkinen        Haapajärven Kiilat
12.37.00  N18       30216330   116  Salla Loukusa           Metsä-Veikot 85
12.37.30  N18       28980076   117  Sanna-Mari Purola       JärvHS
12.38.00  N18       30563177   118  Elin Forsgård           IF Minken
12.38.30  N18       31222527   119  Elisa Parkkinen         Pyhäjärven Pohti
12.39.00  N18       31235307   120  Julia Haukilehto        JärvHS
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.40.00  N20       29579486   122  Petra Viirumäki         JärvHS
12.40.30  N20       27453805   123  Roosa Juuska            HaapUrh
12.41.00  N20       28897392   124  Jasmi Joensuu           SeinäjHS
12.41.30  N20       29003635   125  Mari Heiskanen          Sonkajärven Pahka
12.42.00  N20       30145935   126  Tanja Kellokumpu        Tupoksen Tuisku
12.42.30  N20       26762416   127  Anna-Kaisa Saari        Ylivieskan Kuula
12.43.00  N20       30380839   128  Heidi Pennanen          Sonkajärven Pahka
12.43.30  N20       40198868   129  Anette Veerpalu         Reisjärven Pilke
12.44.00  N20       27430527   130  Jenni Hildén            HuhtHiiht2000
12.44.30  N20       33697930   131  Karoliina Ukskoski      Perhon Kiri
12.45.00  N20       29047714   132  Sara Löytynoja          Sievin Sisu
12.45.30  N20       29067011   133  Johanna Niskakoski      Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

NYL Naiset 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.46.30  NYL       22310574   135  Emilia Lassi            Oulaisten Huima
12.47.00  NYL       32743144   136  Miia Säilynoja          Sievin Sisu
12.47.30  NYL       26079879   137  Anni Huuha              Oulaisten Huima
12.48.00  NYL       26607461   138  Maria Mikkonen          Kuusamon Erä-Veikot
12.48.30  NYL       27538843   139  Susanna Parkkinen       Pyhäjärven Pohti
12.49.00  NYL       40209334   140  Annika Sjöström         IF Brahe
12.49.30  NYL       26763923   141  Henna Rautiainen        Himangan Urheilijat
12.50.00  NYL       26745572   142  Mari Laitala            Reisjärven Pilke
12.50.30  NYL       31806150   143  Emma Hämäläinen         HuhtHiiht2000
12.51.00  NYL       27439793   144  Tiia Huuskonen          Pyhäjärven Pohti
12.51.30  NYL       40269260   145  Merja Kuukasjärvi       Pyhäjärven Pohti
12.52.00  NYL       21968972   146  Anni Keisanen           Lehtimäen Jyske
12.52.30  NYL       27445363   147  Johanna Heinänen        Kuoreveden Kärki
12.53.00  NYL       27529357   148  Elina Mäkitalo          Himangan Urheilijat
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.54.00  N35       30939989   150  Ulla Yrjölä             Muuramen Urheilijat
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.55.00  N45       27549984   152  Tuula Rasimus           HuhtHiiht2000
12.55.30  N45       27601356   153  Katri Munukka           HuhtHiiht2000
12.56.00  N45       27457393   154  Eila Jussila            HuhtHiiht2000
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.56.30  M55       27468023   155  Kari Kinnunen           Kinnulan Kimmot
12.57.00  M55       27543650   156  Juhani Rissanen         Puijon Hiihtoseura
12.57.30  M55       30918719   157  Mikko Kinnunen          KaustPohj-Veik
12.58.00  M55       26765028   158  Voitto Parikka          Polvijärven Vauhti
12.58.30  M55       27438040   159  Teijo Haapaniemi        Reisjärven Pilke
12.59.00  M55       27496163   160  Sune Lind               IK Falken
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 4.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

13.00.00  M65       40068178   162  Taisto Voutilainen      Toivakan Rivakka
13.00.30  M65       27527566   163  Jussi Palonen           Viitasaaren Viesti
13.01.00  M65       27590328   164  Alpo Virtanen           PertPonn
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

13.45.00  M18       34520488   166  Naveen Kohtaniemi       Ykspihlajan Reima
13.46.00  M18       30195147   167  Eero Aittolampi         Ähtärin Urheilijat
13.47.00  M18       32071405   168  Tomi Sipilä             Alavieskan Viri
13.48.00  M18       31399803   169  Pekka Ylimäki           Nivalan Urheilijat
13.49.00  M18       30117109   170  Juho Salmela            Haapajärven Kiilat
13.50.00  M18       31992349   171  Eemil Parkkila          Reisjärven Pilke
13.51.00  M18       30145139   172  Valtteri Markkila       Vaasan Hiihtäjät
13.52.00  M18       30737563   173  Tero Pesonen            Pyhäjärven Pohti
13.53.00  M18       30856101   174  Juho Lakanen            Perhon Kiri
13.54.00  M18       30950638   175  Oskari Raussi           Kuoreveden Kärki
13.55.00  M18       27302053   176  Jaakko Pääkkölä         Saloisten Reipas
13.56.00  M18       30050842   177  Markus Hakala           Himangan Urheilijat
13.57.00  M18       29569849   178  Santeri Schildt         HuhtHiiht2000
13.58.00  M18       24178853   179  Robin Damlin            Vörå IF
13.59.00  M18       30892204   180  Aapo Erkkilä            Saloisten Reipas
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

14.00.00  M20       31007687   181  Viljami Kirjavainen     HuhtHiiht2000
14.01.00  M20       26930057   182  Jussi Rytky             HaapUrh
14.02.00  M20       29654848   183  Juho Muhonen            Ähtärin Urheilijat
14.03.00  M20       27469213   184  Anssi Koirikivi         Haapajärven Kiilat
14.04.00  M20       24235880   185  Jonatan Lindqvist       IF Minken
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

14.06.00  M35       40207081   187  Tero Kokkoniemi         Haapajärven Kiilat
14.07.00  M35       27456226   188  Jukka Järvinen          Pihtiputaan Tuisku
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

14.09.00  M45       26613921   190  Markku Mäkelä           Virtain Urheilijat
14.10.00  M45       26808370   191  Ismo Parkkonen          HaapUrh
14.11.00  M45       31801760   192  Jouko Vaali             Virtain Urheilijat
14.12.00  M45       22159049   193  Jari Kuhno              SaarPull
14.13.00  M45       27436123   194  Jari Holm               Viitasaaren Viesti
14.14.00  M45       25540105   195  Jari Sikkilä            Sievin Sisu
14.15.00  M45       27585168   196  Tommi Viitasaari        Himangan Urheilijat
14.16.00  M45       27505119   197  Jari Mäkelä             Vetelin Urheilijat
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10.5 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

14.18.00  MYL       40281084   199  Paavo Kopola            Haapajärven Kiilat
14.19.00  MYL       26839925   200  Jani Rintala            Alajärven Ankkurit
14.20.00  MYL       28897282   201  Joona Joensuu           Haapajärven Kiilat
14.21.00  MYL       26508638   202  Christoffer Lindvall    IF Minken
14.22.00  MYL       30056600   203  Matti Laitala           Kalajoen Junkkarit
14.23.00  MYL       27598553   204  Sören Östman            IK Falken
14.24.00  MYL       27506011   205  Markus Mattola          Pihtiputaan Tuisku
14.25.00  MYL       27510803   206  Timo Mantere            Ilmajoen Kisailijat
14.26.00  MYL       27438354   207  Toni Huuskonen          Viitasaaren Viesti
14.27.00  MYL       27578243   208  Matias Tiiro            Iin Urheilijat
14.28.00  MYL       23896903   209  Joonas Kantoniemi       Ähtärin Urheilijat
14.29.00  MYL       25621286   210  Oskar Sjölund           IF Minken
14.30.00  MYL       26265418   211  Jouni Komu              Pyhäjärven Pohti
14.31.00  MYL       27537284   212  Eerik Puranen           SaarPull
14.32.00  MYL       21410598   213  Robin Eriksson          IF Minken
14.33.00  MYL       40001092   214  Jari Mäkelä             Ilmajoen Kisailijat
14.34.00  MYL       21507825   215  Juho Halonen            Pyhäjärven Pohti
14.35.00  MYL       26301602   216  Henri Jelonen           Jämsänkosken Ilves
14.36.00  MYL       27538885   217  Anssi Pentsinen         Jämsänkosken Ilves
14.37.00  MYL       27499432   218  Sami Lähdemäki          SaarPull
Sarjaluettelo