Kans Petäjämäen hiihdot P 3.12.2016

L Ä H T Ö L I S T A

© Reisjärven Pilke

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; N14; M14; N16; M16; N18; N20; NYL
; N45; M55; M65; M18; M20; M35; M45; MYL


M8 Miehet 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.02.00  M8        40415366     2  Paavo Kokkoniemi        Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.03.30  N8        40399959     5  Emma Parkkila           Reisjärven Pilke
11.04.00  N8        40348551     6  Anni Rohila             Rasti-Lukko
11.04.30  N8        40460083     7  Siru Koskela            Halsuan Toivo
11.05.00  N8        40428430     8  Venla Aino Olivia NisulaReisjärven Pilke
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.06.30  M10       40275348    11  Niilo Kouvalainen       KiurUrh
11.07.00  M10       40415365    12  Ilmari Kokkoniemi       Haapajärven Kiilat
11.07.30  M10       40353917    13  Valtteri Kinnunen       Laukaan Urheilijat
11.08.00  M10       40235617    14  Teemu Simoinen          Halsuan Toivo
11.08.30  M10       40243502    15  Aleksi Hannula          Alavieskan Viri
11.09.00  M10       40224471    16  Jani Tytärniemi         Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.10.30  N10       40402141    19  Veera Leskelä           Haapajärven Kiilat
11.11.00  N10       40401111    20  Suvi Huttunen           Alavieskan Viri
11.11.30  N10       40169968    21  Vilma Olkkonen          Haapajärven Kiilat
11.12.00  N10       40224487    22  Laura Eerikäinen        Reisjärven Pilke
11.12.30  N10       40401426    23  Alma Syrjä              Kinnulan Kinuski
11.13.00  N10       40460147    24  Laura Aho               Reisjärven Pilke
11.13.30  N10       40358270    25  Iiris Savelainen        Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.15.00  M12       40215551    28  Tatu Syrjä              Kinnulan Kinuski
11.15.30  M12       40214606    29  Valtteri Leskelä        Haapajärven Kiilat
11.16.00  M12       40081164    30  Anton Hannula           Alavieskan Viri
11.16.30  M12       40460404    31  Eetu Honkala            Haapajärven Kiilat
11.17.00  M12       40271706    32  Olli Kouvalainen        KiurUrh
11.17.30  M12       40219493    33  Oliver Dalhem           Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.19.00  N12       40238589    36  Sara Kukkola            Sievin Sisu
11.19.30  N12       40218192    37  Alissa Oja              Himangan Urheilijat
11.20.00  N12       40158667    38  Peppi Leppälä           Reisjärven Pilke
11.20.30  N12       34469808    39  Jenna Rautiala          Pyhäjärven Pohti
11.21.00  N12       40400506    40  Jasmiina Huuskonen      Reisjärven Pilke
11.21.30  N12       40351985    41  Emilia Lappalainen      Haapajärven Kiilat
11.22.00  N12       40240635    42  Meea Haikara            Reisjärven Pilke
11.22.30  N12       40208488    43  Eveliina Keltamäki      Kokkolan Veikot
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 4 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.24.00  N14       40246471    46  Sanni Vanha-Aho         Pyhäjärven Pohti
11.24.30  N14       33592116    47  Viivi Kinnunen          Laukaan Urheilijat
11.25.00  N14       40147273    48  Ellinora Parkkila       Reisjärven Pilke
11.25.30  N14       40234785    49  Eveliina Koistinen      Pyhäjärven Pohti
11.26.00  N14       40093862    50  Ella Virkkala           Sievin Sisu
11.26.30  N14       33791179    51  Siiri Rasimus           Ski Jyväskylä
11.27.00  N14       40277013    52  Johanna Nikula          Alavieskan Viri
11.27.30  N14       40218506    53  Jenni Kukkola           Sievin Sisu
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 4 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.29.00  M14       33859419    56  Lauri Pulkkinen         Ski Jyväskylä
11.29.30  M14       40147290    57  Jani Simoinen           Halsuan Toivo
11.30.00  M14       33252430    58  Markus Saaranen         Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 4 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.31.30  N16       33880103    61  Jennina Salmela         Haapajärven Kiilat
11.32.00  N16       40067853    62  Ida Mäenpää             IF Brahe
11.32.30  N16       40064855    63  Julia Laitinen          Iisalmen Visa
11.33.00  N16       40068415    64  Nita Paaso              Nivalan Urheilijat
11.33.30  N16       33888066    65  Laura Keskitalo         Haapajärven Kiilat
11.34.00  N16       40078057    66  Mari-Sofia Rantakangas  HaapUrh
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5.8 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.39.00  M16       33638892    69  Samppo Kumpumäki        Pyhäjärven Pohti
11.39.30  M16       33073198    70  Casper Hjerpe           NORRVALLA SKI TEAM
11.40.00  M16       40020269    71  Ville Vesaluoma         Sievin Sisu
11.40.30  M16       34455430    72  Oliver Rusk             NORRVALLA SKI TEAM
11.41.00  M16       40282699    73  Iiro Heikkilä           Alavieskan Viri
11.41.30  M16       32332801    74  Jere Heinonen           Pyhäjärven Pohti
11.42.00  M16       31896128    75  Viktor Koivuniemi       NORRVALLA SKI TEAM
11.42.30  M16       34578896    76  Jussi Raappana          Haapajärven Kiilat
11.43.00  M16       40018920    77  Leevi Virkkala          Sievin Sisu
11.43.30  M16       32693100    78  Alexander Ståhlberg     NORRVALLA SKI TEAM
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5.8 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.45.00  N18       30855788    81  Anni-Sofia Ankkuri      SeinäjHS
11.45.30  N18       31859084    82  Rita Kinnunen           Reisjärven Pilke
11.46.00  N18       32950872    83  Mari Seppälä            Haapajärven Kiilat
11.46.30  N18       32756157    84  Cecilia Back            IF Minken
11.47.00  N18       32948020    85  Tiia Olkkonen           Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5.8 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.48.30  N20       28980076    88  Sanna-Mari Purola       JärvHS
11.49.00  N20       33319470    89  Liisa Välikangas        Reisjärven Pilke
11.49.30  N20       30866298    90  Emilia Pulkkinen        Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5.8 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.51.00  NYL       26745572    93  Mari Laitala            Reisjärven Pilke
11.51.30  NYL       30145935    94  Tanja Kellokumpu        Tupoksen Tuisku
11.52.00  NYL       40010737    95  Anni Alakoski           Reisjärven Pilke
11.52.30  NYL       40209334    96  Annika Sjöström         IF Brahe
11.53.00  NYL       26763923    97  Henna Rautiainen        Himangan Urheilijat
11.53.30  NYL       29067011    98  Johanna Niskakoski      Reisjärven Pilke
11.54.00  NYL       40269260    99  Merja Kuukasjärvi       Pyhäjärven Pohti
11.54.30  NYL       25548071   100  Jonna Säisä             Vieremän Koitto
11.55.00  NYL       40006071   101  Tellervo Ranto          HaapUrh
11.55.30  NYL       32743144   102  Miia Säilynoja          Reisjärven Pilke
11.56.00  NYL       27453805   103  Roosa Juuska            HaapUrh
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5.8 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

11.57.30  N45       27601356   106  Katri Munukka           Ski Jyväskylä
11.58.00  N45       40283369   107  Marjo Ena               IK Falken
11.58.30  N45       27549984   108  Tuula Rasimus           Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5.8 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.00.00  M55       27438040   111  Teijo Haapaniemi        Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5.8 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.01.30  M65       27543650   114  Juhani Rissanen         SiilHS
12.02.00  M65       30918719   115  Mikko Kinnunen          KaustPohj-Veik
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 9.7 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.10.30  M18       30127115   118  Tuomas Ranto            HaapUrh
12.11.00  M18       33014843   119  Aleksi Salmela          Haapajärven Kiilat
12.11.30  M18       32670699   120  Saku Hautalahti         Nivalan Urheilijat
12.12.00  M18       34520475   121  Ravinder Kohtaniemi     Ykspihlajan Reima
12.12.30  M18       33323369   122  Jere Ena                IK Falken
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 11.6 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.14.00  M20       30117109   125  Juho Salmela            Haapajärven Kiilat
12.14.30  M20       32071405   126  Tomi Sipilä             Alavieskan Viri
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 9.7 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.16.00  M35       27536146   129  Hannu Paaso             Sievin Sisu
12.16.30  M35       40207081   130  Tero Kokkoniemi         Haapajärven Kiilat
12.17.00  M35       27473623   131  Jari Kalliokoski        Vetelin Urheilijat
12.17.30  M35       40171165   132  Petteri Arovainio       Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 9.7 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.18.30  M45                  134  Ismo Parkkonen          Virtain Urheilijat
12.19.00  M45       27474046   135  Jarkko Kauppinen        Ski Jyväskylä
12.19.30  M45       40338777   136  Patrik Still            IF Brahe
12.20.00  M45       25540105   137  Jari Sikkilä            Sievin Sisu
Sarjaluettelo

MYL Miehet 11.8 km P

   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura

12.25.00  MYL       26265418   140  Jouni Komu              Pyhäjärven Pohti
12.25.30  MYL       24235880   141  Jonatan Lindqvist       IF Minken
12.26.00  MYL       26135580   142  Jaakko Halonen          Pyhäjärven Pohti
12.26.30  MYL       27499432   143  Sami Lähdemäki          SaarPull
12.27.00  MYL       27670400   144  Kalle Lassila           Vetelin Urheilijat
12.27.30  MYL       40001092   145  Jari Mäkelä             Ilmajoen Kisailijat
12.28.00  MYL       26301602   146  Henri Jelonen           Jämsänkosken Ilves
12.28.30  MYL       26370507   147  Pekka Karppanen         SaarPull
12.29.00  MYL       25568051   148  Johnny Sjölind          IF ÅSARNA
12.29.30  MYL       27510803   149  Timo Mantere            Ilmajoen Kisailijat
12.30.00  MYL       22608082   150  Tuomas Myllykoski       Jämin Jänne
12.30.30  MYL       21507825   151  Juho Halonen            Pyhäjärven Pohti
12.31.00  MYL       25381102   152  Olli Vertanen           SaarPull
12.31.30  MYL       30158139   153  Matti Korhonen          LimingNiitt
12.32.00  MYL       24191843   154  Matti Keskitalo         Haapajärven Kiilat
Sarjaluettelo